Українці все менш схильні довіряти соцопитуванням

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рівень довіри до соціологічних опитувань знизився за останній рік на 4 відсотки (у 2017 році складав 47%, а в 2018-му – 43%).

 За даними нещодавнього дослідження від Київського міжнародного інституту соціології, 43% опитаних довіряють даним соціологічних організацій, що вже давно працюють, 20% відсотків – не довіряють, інші не мають думки з цього приводу, передає Новинарня.

Як зазначає у звіті директор КМІСу Володимир Паніотто, зокрема дослідження показало, що рівень довіри до результатів соціологічних опитувань організацій, що вже давно працюють та публікують результати своїх досліджень, серед населення України за 11 років спочатку суттєво підвищився (із 36% у 2002 до 47% у 2004), а потім залишався більш-менш стабільним з деякими коливаннями.

До слова, рівень довіри до соціологічних досліджень дещо більше у жінок, ніж у чоловіків (46% проти 40%)

За віком, найвищий рівень довіри до соціологічних досліджень у людей 30-39 та 50-59 вікових категорій (однаково 46%).

Найнижчий рівень довіри у людей віком 40-49 років (38%) та у людей похилого віку 70+ (39%).

“Приблизно можна сказати, що за рівнем довіри соціологи поступаються волонтерам та церкві (можливо, і армії), але випереджають інші соціальні інституції і групи (зокрема, ЗМІ, та владні структури). На жаль, за останній рік довіра до соціологічних організацій, яка була стабільна протягом 10 років, статистично значуще знизилася”, – говорить Володимир Паніотто.

Соціологи пов’язують таку тенденцію з виборами, з все більш широким вживанням у виборчій кампанії брудних технологій, з використанням фейкових даних, появою псевдосоціологічних компаній, недобросовісною критикою професійних компаній тими, хто вважає оприлюднені дані невигідними для своєї політичної сили.

 

Київський міжнародний інститут соціології з 26 жовтня по 04 листопада 2018 року провів власне опитування громадської думки. Опитування проводилося у 110 населених пунктах (PSU) в усіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Методом інтерв’ю опитано 2043 респондентів.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:05
П’яничка скоїла ДТП, а потім мобілізувалася і пиячила у військовій частині: ВРП звільнила ще одну «суддю Майдану»
15:33
Рада ліквідувала Комісію з грального бізнесу, яку влада "потужно та переможно" створила у 2020-му
15:25
Рада вимушено провалила законопроєкт №10242 про тиск на журналістів. Але 213 ворогів незалежних ЗМІ - переважно це "слуги народу" - за нього все ж таки проголосували
15:04
Апеляція ВАКС підтвердила законність конфіскації активів у посадовця ДБР та його дружини - типових представників корумпованих Бюро та прокуратури часів Зеленського
14:07
Економіст Дубровський: "Політика" влади - економічна шизофренія
13:01
Рада різко підвищила акцизи на сигарети
12:48
Рада скасувала антиконституційне збільшення податків для ФОП "заднім числом"
12:23
Закон про компенсації для переселенців за знищене житло ухвалила Рада
12:03
Краху режиму Асада поки не буде: що відбувається в Сирії зараз
11:18
рф готує наступ на Херсон, підготувала 300 човнів для перетину Дніпра

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]