Вибрики Венедіктової можуть завадити розслідуванню військових злочинів - NOS

|
Версия для печатиВерсия для печати

Відставка прокурора Гюндуза Мамедова, який вів розслідування MH17, може стати похоронною ланкою для розслідування військових злочинів в Україні. Про це пише нідерландське видання NOS.

Міжнародна репутація України знаходиться під загрозою, а прокуратура України «свідомо перешкоджає розслідуванню злочинів Росії», повідомляє видання з посиланням на слова адвоката Мамедова Масі Найєма, зазначає ZN.ua.

За словами юриста Віталія Титича, прокуратура України не функціонує, і такий професіонал, як Мамедов, вкрай необхідний. «На даний момент в прокуратурі немає жодної людини, яка краще займала би цю посаду».

Правозахисні організації заявляють, що в Києві за лаштунками йде боротьба за владу. Вони побоюються, що начальник прокуратури України більше не надає значення розслідуванню військових злочинів на сході України. Розслідування рейсу MH17 більше не буде пріоритетом.

«На жаль, Мамедов - єдиний, хто має достатній досвід і знання для проведення такого роду розслідувань», - повідомила Надя Волкова з колективу радників і юристів з прав людини ULAG (Ukrainian Legal Advisory).

Адвокатів-правозахисників не заспокоює, що генеральний прокурор Венедіктова, головний начальник прокуратури України, бере на себе керівництво розслідуванням. За даними організацій, Венедіктова не має досвіду ведення розслідувань. У бесіді з Волковою і її колегами Венедіктова сказала, що може дізнатися про це, керуючи розслідуванням. «Але вона повинна була це зробити двадцять років тому, зараз не час для цього», - говорить Волкова.

Кілька тижнів тому громадські організації і юристи написали звернення до міжнародного співтовариства і посольствам в Києві. У ньому вони попереджають, що звільнення «ставить під загрозу будь-які шанси на справедливість для потерпілих». Вони не отримали жодної відповіді на цей заклик. Навіть з Нідерландів.

За заявою державної прокуратури Нідерландів, розслідування перебуває на новому етапі. «Кримінальне розслідування щодо екіпажу Buk-TELAR і ієрархічної лінії все ще триває. Державна прокуратура Нідерландів і поліція підтримують регулярні контакти з іншими партнерами JIT. Ці лінії повинні залишатися короткими».

"На цьому етапі важливо зберегти знання і досвід в ході розслідування. При зміні варти нагорі, наприклад, в прокуратурі України і Службі безпеки України, добре ще раз підтвердити ці заяви одна одній".

На цьому тижні також було оголошено, що прокурор Нідерландів Уорд Фердінандусс отримає нову посаду. Він як і раніше бере участь в процесі MH17.

Рік тому - незадовго до початку судового процесу у справі про MH17 в Нідерландах - було оголошено, що шість прокурорів України були звільнені під гаслом боротьби з корупцією. Всім довелося перездати іспит: одні відмовилися, інші провалили іспит. Результат: змінилася вся команда. Під тиском Нідерландів колишній офіцер продовжував брати участь в міжнародній слідчій групі (JIT) в якості радника.

Генпрокурор Венедіктова каже, що Мамедов досі не може подати у відставку, тому що проти нього порушено дисциплінарне провадження.

Минулого місяця відбулася зустріч посла Нідерландів Дженнес де Мол і генерального прокурора Ірини Венедіктової. У заяві для преси Венедіктова пише, що Нідерланди готові направити в Україну групу прокурорів і слідчих для обговорення подальших дій, пов'язаних з MH17. За інформацією МЗС, звільнення Мамедова на цій зустрічі не обговорювалося.

 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]