"Це великий день для науки та людства": Випробування вакцини від COVID-19 Pfizer і BionTECH майже закінчено

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Попередній аналіз показує, що перша ефективна вакцина проти коронавірусу може захистити понад 90% людей від зараження Covid-19.

Розробники - Pfizer та BioNTech - назвали це "великим днем для науки та людства", передає BBC.

Їхню вакцину протестували на 43 500 людей у ​​шести країнах, і не було жодних проблем з її безпечністю. Компанії планують подати заявку на екстрене схвалення використання вакцини до кінця місяця.

Попереду лишаються ще величезні виклики, але це оголошення зустріли з ентузіазмом, і деякі вчені припускають, що життя може нормалізуватися до весни. "Я, мабуть, перший, хто це скаже, але говорю це з певною впевненістю", - сказав сер Джон Белл, професор медицини в Оксфордському університеті.

Вакцину, разом із кращими методами лікування, розглядають як найкращий спосіб відмовитись від обмежень, які протягом останнього року впливали на наше життя. На останньому етапі тестування - так званій третій фазі - наразі перебувають близько десятка вакцин, але ця першою показала такі результати.

Вона використовує повністю експериментальний підхід, який включає введення частини генетичного коду вірусу з метою тренування імунної системи. Попередні випробування показали, що вакцина тренує організм виробляти як антитіла, так і так звані Т-клітини для боротьби з коронавірусом.

Щеплення потрібно робити двічі з інтервалом у три тижні. Випробування у США, Німеччині, Бразилії, Аргентині, Південній Африці та Туреччині показали, що через сім днів після другої дози вакцини організм отримує 90% захисту.

Pfizer вважає, що зможе поставити 50 мільйонів доз до кінця цього року та близько 1,3 мільярда до кінця 2021 року. Однак існують логістичні труднощі, оскільки вакцину потрібно зберігати в надхолодних сховищах при температурі нижче мінус 80°С.

Коли закінчиться пандемія?

Цю вакцину розробили надзвичайно швидко - до цього жодна інша вакцина не демонструвала таку високу ефективність за такий короткий проміжок часу. І вона, здається, є навіть ефективнішою, ніж передбачали.

Втім, питання ще лишаються - скільки триває імунітет, чи є вакцина настільки ж ефективною для людей похилого віку з високим ризиком, чи перешкоджає вона поширенню вірусу, чи лише появі симптомів? До того ж попереду ще довгий і складний шлях.

Виготовити достатню кількість доз, а потім щепити сотні мільйонів людей по всьому світу - це величезний виклик. Найпершими мають вакцинувати медпрацівників та персонал будинків для літніх людей, а також представників груп ризику.

Тож маски для обличчя та соціальне дистанціювання, ймовірно, залишаться у нашому житті ще на деякий час. Але нарешті у коронавірусній темряві засяяв промінь надії.

"Ми суттєво наблизились до того, щоб забезпечити людям у всьому світі вкрай необхідний прорив і допомогти покласти край цій глобальній кризі у сфері охорони здоров'я", - сказав доктор Альберт Бурла, голова Pfizer.

А співзасновник BioNTech проф. Угур Сахін назвав такі результати "переломним моментом". Представлені дані не є остаточними. Вони базуються на перших 94 добровольцях - точний показник ефективності вакцини може змінитися, коли проаналізують усі дані.

Pfizer та BioNTech заявляють, що зможуть подати вакцину на схвалення регуляторам у другій половині листопада. До цього часу країни не можуть розпочинати кампанії вакцинації. Але це оголошення у світі сприйняли з великим оптимізмом. "Від цієї новини у мене була усмішка до вух", - сказав професор Пітер Горбі з Оксфордського університету.

"Це полегшення. Попереду ще довгий шлях, перш ніж вакцини призведуть до реальних змін, але я вважаю це переломним моментом".

Джеймс Галлахер, кореспондент з питань здоров'я і науки;  опубліковано у виданні Бі-Бі-Сі


В тему:

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]