Як живеться українцям на окупованих рашистами територіях - дослідження CSIS

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня © maliunok / instagram

 Центр стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні (CSIS) провів дослідження, в ході якого з'ясувалося, як живеться українським громадянам на окупованих територіях. Також дослідження показало, що українці чинять сильний опір окупантам, попри найважчу ситуацію на захоплених територіях.

Насильство та порушення прав

Як пише старша наукова співробітниця CSIS Марія Снєгова з посиланням на доповідь Джейд Макглінн, на окупованих територіях єдиними, хто може вести нормальне життя, є громадяни РФ і колаборанти, що переселилися туди. Система поділу громадян України та країни-агресорки, за словами Снєгової, нагадує апартеїд. Окупанти на захоплених українських територіях демонструють глибоку зневагу до благополуччя місцевого населення.

У ході дослідження опитали колишніх та нинішніх мешканців окупованих територій. Вони розповіли, що будь-яка подоба нормального життя там – це не що інше, як фасад, за яким ховаються порушення прав людини. Серед них і зникнення людей, і тортури, і насильство.

Крім того, згідно з дослідженням, на захоплених Росією територіях фіксуються дуже масштабні демографічні зрушення. Зокрема лише в окупованому Мелітополі після вторгнення росіян населення скоротилося майже вдвічі. Окупанти частково компенсували це переселенням до міста майже 100 тисяч росіян. Така ситуація демонструє цілеспрямовану стратегію етнічних чисток та демографічних маніпуляцій, що здійснюються російською владою.

На додаток, окупанти поєднують маніпуляції та чистки з жорсткими обмеженнями на спілкування та пересування. Особливо це стосується прифронтових районів. Снєгова пояснила, що це допомагає окупантам створити атмосферу контролю та придушення інакодумства. Через такі дії росіян, місцеві жителі окупованих територій живуть у постійному страху, що нагадує тактику часів СРСР.

Щодо доступу до зовнішніх джерел інформації, то він суттєво обмежений, особливо у прифронтових районах. Там фіксують перебої з інтернетом та мобільним зв'язком. Адже російські загарбники бояться, що українці передаватимуть дані Збройним Силам України. Через це суспільство не може повною мірою реагувати на порушення їхніх прав.

Найбільше щоденним утискам зазнають молоді жінки. Зокрема, одна з опитаних розповіла: «Усі дівчата перестали піклуватися про себе, фарбуватися, ходять в одязі, що спотворює, раніше такого не було». При цьому співрозмовниця пояснила, що дівчата роблять це задля того, щоби не привертати увагу окупантів.

Також повідомлялося про численні випадки сексуального насильства жінок із боку росіян. Зокрема були випадки, коли літніх жінок росіяни ґвалтували в присутності чоловіків, а потім убивали. Молодих українок окупанти викрадають як сексуальних рабинь високопоставлених російських офіцерів. Сексуальне насильство застосовується й до чоловіків. Загалом це систематична частина окупації та загального почуття безкарності солдатів-окупантів.

Український опір

Попри цю тяжку ситуацію, мешканці окупованих областей України чинять активний опір окупантам. Зокрема автор цієї доповіді Джейд Макглін виділила кілька напрямків такого опору:

  1. Прихований нелетальний опір включає дії особистого характеру, обмежені вузьким колом довірених осіб. Наприклад, читання української літератури, розмови у сім'ї українською, відмова брати російський паспорт.
  2. Публічний нелетальний опір – це відкриті, але ненасильницькі дії, спрямовані на зміцнення морального духу українського суспільства. Наприклад, місцеві жителі розклеюють листівки, демонструють українську символіку у громадських місцях, беруть участь у меморіальних акціях, таких як встановлення свічок у вікнах на згадку про Голодомор, беруть участь у символічному опорі (наприклад, рухи «Жовта стрічка» та «Зла Мавка»).
  3. Прихований летальний опір передбачає прямий внесок у військові зусилля. Наприклад, українці передають координати російських сил українським силам та моніторять переміщення солдатів РФ.
  4. Публічне летальний опір - найбільш відкрита і небезпечна форма, що включає вбивства російських окупантів та їх посібників або саботаж окупаційної інфраструктури.

Вказано, що групам опору потрібна активна моральна та фінансова підтримка. Життєво важливими для груп опору є висвітлення їхньої боротьби у ЗМІ, урядових та громадських дискусіях.

У дослідженні йдеться, що українські групи опору відіграли ключову роль у звільненні ЗСУ сіл під Харковом та в області загалом. Опір українців оголює критичні слабкості російських окупантів, такі як неадекватність ППО. Такі акції зміцнили моральний дух українців, заперечуючи заяви російської пропаганди.

Все це також ставить неприємні питання перед ліберальною російською опозицією у вигнанні. Різкий контраст між енергійним масштабним опором усередині України та відсутністю будь-якого значущого опору всередині самої Росії ставить під сумнів розповіді про масштаб антивоєнних настроїв у Росії.

Раніше Associated Press писало, що тисячі громадянських українців утримуються під вартою в Росії та на тимчасово окупованих територіях, у різних місцях – від нещодавно збудованих в'язниць до задушливого підвалу. Більшість із них не мають жодного статусу за російським законодавством. І РФ планує збудувати ще десятки в'язниць для цього, згідно з документом.

Джерело:  ZN.ua


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

21:23
Керівник Хмельницької обласної прокуратури, "інвалід" Олійник звільнився за власним бажанням, - Офіс Генпрокурора
21:14
"Корабельна сосна" Аллахвердієва отримала підозру в незаконному збагаченні на понад 20 млн грн
20:00
У п'ятницю дощитиме лише на південному сході України, заморозки
18:07
Українці за те, щоб єдину Православну Церкву очолив Епіфаній (ОПИТУВАННЯ)
17:15
Leo Beauty Club анонсує співпрацю з beauty-амбасадором Романом Кравцем aka Beauty Jocker (ТГ-канал «Джокер»)
16:13
Шантажиста та власника ТГ «Джокер» Романа Кравця спіймали на тиражуванні чергового фейку
16:01
Тепер за перевіркою МСЕК чоловіків 25-60 років стежить СБУ
14:02
Кафедральний собор ПЦУ у Черкасах звільнено від провокаторів рпц-фсб, там вже моляться українською мовою
13:16
Зеленський представив План перемоги на засіданні Ради ЄС
13:13
Президент підписав закон про реформу корумпованої митниці

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]