Маск зробив платною синю галочку у твіттері - це збільшило кількість фейків проти України, які поширюють її власники

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Фейкові пости про війну в Україні стають вірусними на популярних платформах соцмереж. Як з'ясувала команда фактчекінгу BBC, найбільше таких фейків у твіттері. Їх публікують акаунти, позначені синьою галочкою.

Раніше вона означала справжність облікового запису. Твіттер видавав її безкоштовно, але компанія сама вирішувала, хто може її отримати. Тепер за цю функцію потрібно сплатити, зазначає BBC.

Твіти верифікованих користувачів мають пріоритет над постами з безкоштовних облікових записів. Передплатники також мають доступ до додаткових функцій, як-от редагування повідомлень.Платні сині галочки з моменту запровадження привернули увагу людей та груп з неоднозначною репутацією, наприклад, прихильників "Талібану".

Читайте також: Топ фейків Кремля 2021: "зашквари" російської пропаганди 

Зброя, яку дають Україні союзники

У мережі з'явилось багато фейкових повідомлень про нещодавні заворушення у Франції, а один вірусний пост минулого тижня був присвячений зброї, яку США передають Україні. Пост представляв собою скріншот, схожий на публікацію з сайту новин, і фото двох гвинтівок.

"Французьку поліцію обстріляли з американських гвинтівок, які, можливо, потрапили до Франції з України", - йдеться у заголовку.

Screenshot of tweet

ФОТО, TWITTER

Кілька акаунтів твіттера з синіми галочками поділилися цією публікацією, яка набрала понад мільйон переглядів. BBC Verify відстежила, що публікація походить з прокремлівських каналів у телеграмі. Знімок, використаний у пості, з'явився у російському військовому блозі ще у 2012 році і зображував змагання зі стрільби на полігоні під Москвою.

Нам також не вдалося знайти жодної онлайн-статті з заголовком і зображенням як на фото. Крім цього, немає жодних доказів того, що будь-яку зброю, надану Україні США, використовували під час нещодавніх протестів у Франції.

Читайте також: Рашистська пропаганда через Фейсбук шукає лузерів по всьому світу, а соцмережа радо цьому сприяє

"Фабрики немовлят" в Україні

Кілька інших акаунтів твіттера, також позначених синьою галочкою, нещодавно поширили заяву про те, що Росія виявила в Україні "фабрики немовлят".

Повідомлялось, що дітей віком від двох до семи років "вирощують на спеціальних фермах", щоби потім відправити до "дитячих борделів" або продати на Захід їхні органи.

Screenshot of tweet

ФОТО, TWITTER

BBC Verify відстежила, що вперше таку інформацію опублікувало видання The People's Voice у березні. Інша назва цього видання - YourNewsWire. Організації, займаються перевіркою фактів, назвали його одним із найбільших виробників фейкових новин в інтернеті.

Раніше цей онлайн-ресурс поширював теорії змови, пов'язані з вакцинами, або неправдиві заяви про масову стрілянину в Лас-Вегасі в 2017 році.

Російський уряд і підконтрольні Кремлю засоби масової інформації далеко не вперше просувають необґрунтовані заяви про торгівлю органами в Україні.

Читайте також: Фейсбук заполонила реклама російських дезінформаторів - їм можна, бо платять гроші, українців "банять" нещадно

Удар по Краматорську

Наприкінці червня в центрі Краматорська на сході України в результаті російського ракетного обстрілу загинули тринадцять людей.

Ракетний удар по Краматорську 27 червня

ФОТО, REUTERS. У твіттері активно поширюють фейк, що ракетний удар по Краматорську 27 червня здійснила Україна

Одразу після атаки в дописі акаунту з підпискою на Twitter Blue, який позиціонує себе як законне джерело новин, стверджувалося, що удар помилково завдала Україна, влучивши у військові казарми, де були війська НАТО та іноземні найманці.

Screenshot of tweet

ФОТО, TWITTER

"Ракета Storm Shadow раптово змінила траєкторію, влучивши у будівлю в Краматорську, вона знищила казарми українських військових, де перебували іноземні солдати та найманці", - йдеться у твіті.

Цей пост зібрав понад мільйон переглядів. Утім, жодних доказів того, що ракету випустила Україна, а також того, що вона влучила у військову казарму, немає.

Читайте також: Що в голові у вірянина московської церкви в Україні: фейки, міфи, конспірологія, потоп

Зеленський не скасовував вибори

Ще одним вірусним постом у твіттері нещодавно стали заява про те, що президент України Володимир Зеленський "скасував" вибори в Україні. Як доказ цього користувачі наводили слова Зеленського в інтерв'ю ВВС наприкінці червня.

На запитання, чи будуть вибори в Україні наступного року, Зеленський відповів: "Якщо ми виграємо [війну], то вони будуть. Це означає, що не буде воєнного стану, не буде війни. Вибори мають бути в мирний час, коли немає війни, згідно з законом".

Коментуючи цю заяву, колишній ведучий Fox News Такер Карлсон, який критикував допомогу США Україні, заявив у своєму нещодавно запущеному шоу в твіттері, що коментарі Зеленського довели, що він покінчив з демократією в Україні.

Пости акаунтів з синьою галочкою на цю тему поширювали сотні тисяч разів.

Screenshot of tweet

ФОТО, TWITTER

Конституція України забороняє розпуск парламенту та національні вибори під час воєнного стану, тобто чинний президент і парламент залишатимуться при владі до закінчення періоду воєнного стану.

Читайте також: “Хорошіє рускіє” – це люди, які будуть руйнувати майбутнє після нашої перемоги

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов нещодавно підтвердив, що згідно з Конституцією України "вибори не можуть відбутися", поки в країні діє воєнний стан.

Пресслужба твітера підтвердила, що отримала запит BBC з приводу цих постів, але відмовилася від коментарів.

Шаян Сардарізаде, опубліковано у виданні  BBC Verify


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:26
Природа Фінляндії чистіша за середній показник по ЄС – це з’ясували за допомогою бджіл
11:29
Озимі культури в Україні вже сіють у 18-ти областях
10:15
ДБР викрило масштабну оборудку під час закупівлі одягу для військових
09:16
США готують новий пакет військової допомоги Україні на суму 375 мільйонів доларів
08:14
Україна має можливість отримати 59 танків M1A1 Abrams, які списали в Австралії
20:19
В Україні 21 вересня без опадів, вдень до +26 тепла
19:14
У Франції пройшла льотну підготовку на Alpha Jet перша група українських пілотів
18:12
США попереджали Путіна що знищать ЧФ РФ і всі російські сили на українській території якщо той застосує ядерку
17:09
Оперативна обстановка на фронті війни з Росією станом на 16.00 20.09.2024
16:02
У НАЗК сказали що квартира генерала СБУ за 21,5 млн грн - це нормально, як і шалені гроші які раптом стала заробляти його дружина

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]