Розповідь ізраїльського добровольця, який воює за Україну: "Напад ХАМАСу нагадав мені те, що я бачив у Бучі"

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:   Ар’є Бен Єгуда

«Чим ближче до лінії фронту, тим більше українці цінують те, що ти робиш для них. Ставлення тих, кого ми звільняли, неможливо порівняти зі ставленням людей у Києві, чи Львові, яких також часом бомбардують, але вони не є під загрозою окупації», – каже ізраїльський доброволець.

Його звати Ар’є Бен Єгуда, він ізраїльтянин, йому 58 років, і його нічого не пов’язує з Україною. «До війни», – поправляє мене колишній ізраїльський поліцейський, який воює за Україну вже понад півтора року.

«Побачивши кадри війни в Україні та почувши заклик президента [України Володимира] Зеленського до іноземних бійців приїхати на допомогу Україні, я подумав – я маю знання та досвід, я маю піти і допомогти», – каже Ар’є Бен Єгуда в інтерв’ю з Голосом Америки.

Досвід служби в ЦАХАЛ, Армії оборони Ізраїлю, і понад 22 роки роботи поліцейським – це було те, що потрібно, підтвердили йому в Українському посольстві в Тель-Авіві, і через кілька днів він уже був в Україні, а невдовзі – на передовій.

Читайте також: Що може чекати Україну у 2024-му році і що можна (треба) зробити

«Нічого, крім любові, я не зустрічав»

«Ірпінь, Буча, Миколаїв, Херсон, Авдіївка», – називає він місця, де йому довелося воювати пліч-о-пліч з українцями, спочатку у складі Інтернаціонального легіону, а згодом у звичайній українській бригаді.

За його словами, українці зустріли його «з відкритими обіймами – нічого, крім любові, я не зустрічав».

«Чим ближче до лінії фронту, тим більше українці цінують те, що ти робиш для них. Ставлення тих, кого ми звільняли, неможливо порівняти зі ставленням людей у Києві, чи Львові, яких також часом бомбардують, але вони не є під загрозою окупації», – каже ізраїльський доброволець.

«Коли ми звільнили Бучу в 2022 році, старенькі люди приносили нам їжу, щоб хоч якось нам віддячити. Це була їхня остання їжа. Ми це розуміли, і звичайно, відмовлялися, але це було дуже зворушливо, бо вони добре розуміли, що ми прийшли звільнити їх від російської тиранії. Їм було байдуже, якого ти кольору, чи ти християнин, чи мусульманин, чи єврей, чи ти з Англії, чи з Ізраїлю, вони цінували кожну допомогу», – каже Ар’є Бен Єгуда, який народився в Англії, а переїхав до Ізраїлю уже у дорослому віці, навернувшись на юдаїзм.

В Україні він тричі був поранений, в Ірпені шрапнель потрапила в ногу, минулого вересня його Humvee підірвався на міні й потрібна була операція на коліні, а влітку ледь не втратив око, коли уламок шрапнелі вразив обличчя.

За свій внесок в українську боротьбу ізраїльський доброволець був нагороджений кількома українськими бойовими нагородами – «Золотим хрестом» від Командувача ЗСУ генерала Валерія Залужного та орденом «За мужність» ІІІ ступеня від президента Зеленського.

Про українських військових він каже, що вони дуже люблять свою країну, і дуже швидко вчаться усього, що допомагає її захищати. За словами Бен Єгуди, українські вояки у його підрозділі не були професійними військовими, тож будь-який військовий досвід, який він міг їм передати, був корисний для них – маневри, поводження зі зброєю, координація в бою – все це було новим для них, але їм доводилося швидко вчитися.

«Ну, і англійську їм також довелося підтягнути, бо моя українська ще дуже слабенька», – додає Бен Єгуда з посмішкою.

Порівнюючи ізраїльську та українську армії, він каже, що до війни в українській армії були радянські порядки «отримав наказ – виконуй і не став запитань». Але коли Росія напала на Україну, українські військові почали запитувати своїх командирів, «чому ми робимо це, а не це, чому робимо так, а не так», як би робили і в ізраїльській армії, каже Бен Єгуда.

Читайте також: «Український героїзм почасти вимушений, тому що нам бракує високотехнологічних засобів боротьби з ворогом» - ізраїльський доброволець

У Jerusalem Post поміняли Зеленського на Пригожина? «Це огидно»

Бен Єгуда каже, що в Ізраїлі на початку війни була велика підтримка України, але згодом медіа почали «забувати» про те, що українці далі б’ються за свою свободу.

«Коли я повернувся зараз, мене питали, друзі: «А що, війна скінчилась?» Вони поняття не мали, що війна триває, бо медіа про те, що відбувається в Україні, не повідомляють», – каже ізраїльський доброволець.

Особливо його обурила позиція газети Jerusalem Post, яка цього року виключила зі списку 50 найбільш впливових євреїв минулорічного лідера – президента України Володимира Зеленського, і ледь не включила туди засновника «Групи Вагнера», Євгена Пригожина, який загинув за нез'ясованих обставин в авіакатастрофі наприкінці серпня після його бунту проти Кремля.

«Російський олігарх Євген Пригожин створив ресторанну імперію та ферму тролів, щоб втрутитися у вибори в США в 2016 році. Але його дії на посаді керівника "Групи Вагнера" закріпили його спадщину», – написала газета 15 вересня.

«Це просто огидно. Цілком упереджено», – вважає ізраїльський боєць, який воював проти «вагнерівців» в Україні і на власні очі бачив їхні злочини.

Інші коментатори також були вражені вибором ізраїльської газети.

«Так Jerusalem Post називає Євгена Пригожина 52-м за впливом [звіряє записи] євреєм у світі. Він єврей?!» – пише у мережі Х (колишня Twitter) американська журналістка Юлія Йоффе.

«Крім того, як це мило назвати його «загиблим» лідером Вагнера», – додає вона.

Голос Америки звернувся за коментарем до видання, але на час публікації ще не отримав відповіді.

Читайте також: Око за око. Ізраїль завдав удару по цілях у Секторі Гази після ракетних обстрілів

«Напад ХАМАСу нагадав мені те, що я бачив у Бучі»

Як каже Бен Єгуда, в Україні навпаки, про Ізраїль говорили весь час після нападу ХАМАСу. Він почув про вбивства ХАМАСу ще перебуваючи в лікарні після чергового поранення.

«В Україні дуже багато повідомляли про те, що сталося в Ізраїлі. Я почув про це вже вранці в суботу, через пів години після, того, як стався напад. Це нагадало мені про те, що я бачив у Бучі. Ці злочини, які я там бачив, це – те саме», – згадує Бен Єгуда.

Він каже, що був вражений тим, як українці сприйняли новини з Ізраїлю як власну біду.

«Я зв’язався зі своїм командиром, сказав, що мені треба їхати, він сказав, що розуміє, і вже першим літаком я відлетів до Ізраїлю», – розповідає Бен Єгуда.

«У зв’язку з поточними подіями, що відбуваються в моїй країні, та особистими втратами, яких я там нещодавно зазнав, я вирішив повернутися до Ізраїлю. Мої думки та молитви все ще з Україною та її народом, але мені пора йти», – написав Бен Єгуда у соцмережах.

Проте, через кілька днів він уже повертався назад в Україну.

«Я з дечим тут допоміг, але мою частину не призивали, тому я можу повернутися і бути корисним в Україні. Бо ми б’ємося з тим самим ворогом», – каже він і додає, що якщо в Ізраїлі його допомога все ж буде потрібна, то український досвід стане у пригоді.

«Боротьба проти дронів. Палестинці використовують подібні дрони до тих, які використовують росіяни в Україні. І я вже понад рік з ними воюю. Палестинці раніше їх так не використовували», – пояснює Бен Єгуда.

Він говорить, що передбачав, що війна проти України, колись зачепить і Ізраїль.

«Я ще тоді, у березні 2022 року казав, що ця війна в Україні колись добереться і до Ізраїлю. Мені ніхто не вірив. Казали, що нічого спільного. Але тепер це стає очевидним. По тому, як воює ХАМАС, я можу сказати, що їх точно тренували росіяни. Вони отримують допомогу зброєю від Ірану, який постачає дрони Росії, тому я думаю, все тут пов’язано», – пояснює ізраїльський доброволець.

Читайте також: Чому Ізраїль не надає Україні військової допомоги?

«Україні зброя потрібніша»

На його думку, війна в Ізраїлі не триватиме довго, максимально кілька місяців, на відміну від України.

«В Україні вона потриває ще півтора, можливо, два роки. Я дуже сподіваюсь, що війна в Ізраїлі не відверне увагу американців від України. І українці дістануть всю ту зброю, яку їм раніше пообіцяли, бо українцям зброя потрібна набагато більше, ніж Ізраїлю», – каже Бен Єгуда.

Він додає, що важко передбачити, але якщо у війну проти Ізраїлю вступлять Іран, Сирія та інші країни, то ситуація зміниться, але якщо конфлікт обмежиться Газою, зусилля США мають бути спрямовані на допомогу Україні.

«Потрібно чимшвидше надати їм F-16, вони дуже швидко їх опанують. Я бачив, як вони вивчали нові танки, як імпровізували, і в них виходило», – закликає Бен Єгуда союзників України.

На запитання про плани після війни, він відповідає також запитанням: «Якої з них?»

«Велика вечірка в Криму, десь на пляжі, а потім повернутися додому. Сподіваюсь, в Ізраїлі до того часу також уже буде спокій».

Наталія Чурікова, опубліковано у виданні Голос Америки


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У неділю в Україні дощитиме лише на сході та заході, вдень тепло
18:04
Зауранія: чому росія лізе в Нігер
16:04
Бутусов: Про генералів, "паперові війни", "мистецтво доповіді" та сучасну війну: чому Сирський і Содоль потрапили під критику
14:11
Інформаційні ресурси упц (мп) поширюють тези російської пропаганди про «нелегітимність» Президента України, це свідома антиукраїнська діяльність
12:56
Залишення позицій під Харковом: проти командування 125 бригади відкрили справу
10:00
Мінкульт нарешті перевірить стан Почаївської лаври, якою користується московський патріархат
08:06
Втрати росії на фронті перевалили за півмільйона осіб
20:00
На вихідні в Україні переважно сухо, вдень +17-26°С
18:08
Влада дає рпц в Україні місяць часу на звільнення Нижньої лаври, далі застосують силу, - Карандєєв
17:13
До суду передали справу генерала Володимира Тоцького, ексзаступника голови СБУ часів Януковича

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]