Страшна віха рашистського терору в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

 У той час як Європол доєднався до Спільної слідчої групи (JIT) щодо імовірних тяжких міжнародних злочинів, скоєних в Україні, Російська Федерація вкотре вразила безпрецедентною жорстокістю. Учорашній удар по Грозі вже назвали “черговою страшною віхою російського терору”, а удар по Харкову 6-го жовтня приніс нові смерті.

Європол доєднується до Спільної слідчої групи 

“Агенство Європейського Союзу зі співробітництва правоохоронних органів, Європол, стало учасником Спільної слідчої групи (JIT) щодо імовірних тяжких міжнародних злочинів, скоєних в Україні”, — повідомляють на сайті агентства.

Як зазначає пресслужба Європолу, генеральні прокурори семи країн-учасниць і виконавча директорка Європолу Катрін де Болле підписали відповідну угоду під час 17-го засідання Консультативного форуму генеральних прокурорів Євроюсту.

Читайте також: Протоієрей Андрій Галавін про рашистів: "Поки зло не буде назване злом, шляху до примирення я не бачу"

У рамках своїх повноважень, Європол надаватиме аналітичну та криміналістичну підтримку іншим членам Спільної слідчої групи. Співробітники агентства також допомагатимуть Спільній слідчій групі збирати й аналізувати дані, здобуті правомірним шляхом з відкритих джерел. Ідеться про інформацію з соціальних медіа, теле- та радіомовлення. Таким чином Європол допомагатиме здійснювати розвідку з відкритих джерел (OSINT).

Відомство також надаватиме свої знання та досвід у сфері розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та інших міжнародних злочинів, використовуючи можливості Аналітичного проєкту щодо основних міжнародних злочинів (AP CIC). Спеціалісти агентства надаватимуть результати такої роботи колегам, які спільно працюють над розслідуванням злочинів, скоєних представниками РФ в Україні.

“Коаліція на підтримку справедливості стає ще міцнішою, — зауважив Генеральний прокурор України Андрій Костін. — Росія щодня вчиняє жахливі злочини в Україні. Тож ми відповідаємо на це посиленням та консолідацією наших зусиль, спрямованих на притягнення агресора до відповідальності. Участь Європолу, безсумнівно, підвищить рівень нашої аналітичної роботи, обробки даних та криміналістики”.

Генпрокурор подякував усім членам JIT, президенту Євроюсту Ладіславу Хамрану та директорці Європолу Катрін де Болле за їхню відданість і підтримку.

Крім підписання угоди, під час Форуму генеральні прокурори обговорили спільні кроки для забезпечення відповідальності РФ за міжнародні злочини.

“Я вкотре переконався, що у нас спільні цілі та цінності, — наголосив Андрій Костін. — Світ солідарний з Україною у нашому прагненні до відновлення справедливості”.

Читайте також: Русская резня в Буче и ее отрицатели. Мнение историка

Передісторія

Нагадаємо, що Спільна слідча група була створена 25 березня 2022 року Литвою, Польщею та Україною за підтримки Євроюсту. 31 травня 2022 року до неї також доєдналися Естонія, Латвія та Словаччина, а 13 жовтня 2022 року до них долучилася Румунія. 3 березня 2023 року країни-члени JIT підписали Меморандум про взаєморозуміння з Департаментом юстиції США. Щобільше, уперше в історії до спільного розслідування тяжких міжнародних злочинів долучився Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду. У квітні 2023-го року члени Спільної слідчої групи підписали угоду щодо розслідування не лише воєнних злочинів, але й злочину геноциду.

Цього літа в Гаазі на базі Євроюсту почав працювати Міжнародний центр з розслідування злочинів агресії Росії. Щобільше, у Києві запрацював Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС). Польовий офіс Міжнародного кримінального суду в Україні є найбільшим представництвом МКС за межами Гааги.

Як зазначав Андрій Костін, відкриття офісу стало “новою главою” у співпраці з Міжнародним кримінальним судом. “Робота офісу допоможе посилити взаємодію між Україною та Міжнародним кримінальним судом і підвищить ефективність та оперативність реагування на злочини, які Росія продовжує щодня вчиняти проти України та українців”, — казав Генпрокурор України.

У вересні поточного року МВС повідомило, що Європол провів тренінги зі стратегічного аналізу для представників системи Міністерства внутрішніх справ України. Як розповідали у МВС, з 28 серпня до 1 вересня 2023-го Європол приймав делегацію з України в Гаазі. Тоді до складу делегації увійшли представники МВС, Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної міграційної служби, Прикордонної служби та Національної гвардії.

Читайте також: Преступления путинской армии в Украине вызывают однозначные ассоциации с преступлениями Красной армии в Польше

Світ проти російської безкарності й чергові злочини РФ

Страшна віха російського терору: атака на Грозу й реакція світу

Село Гроза Куп’янського району, 5 жовтня 2023 року. Фото: телеграм-канал Володимира Зеленського

Село Гроза Куп’янського району, 5 жовтня 2023 року. Фото: телеграм-канал Володимира Зеленського

У Єврокомісії відреагували на ракетний удар Російської Федерації, через який у селі Гроза, що на Харківщині, загинули понад пів сотні людей. Дії РФ назвали воєнним злочином.

“Немає жодних ознак послаблення жахливого російського терору проти мирного населення України, і сьогодні він досяг чергової страшної віхи. Унаслідок атаки на кафе та продуктовий магазин у селищі Гроза Куп’янського району Харківської області загинули понад 50 осіб, зокрема дитина, багато хто дістав поранення. Це ще одна жахлива атака проти ні в чому не винних мирних жителів, на додачу до постійних щоденних невибіркових атак Росії поблизу лінії фронту”, — мовиться у повідомленні від 5 жовтня.

У Єврокомісії наголосили, що керівництво РФ (так само як командири, виконавці та співучасники злочину) мають бути притягнуті до відповідальності.

“Воєнні злочини не залишаться безкарними”, — зауважив Верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.

На атаку відреагував і Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Ґутерріш. “Напади на цивільне населення та цивільну інфраструктуру заборонені міжнародним гуманітарним правом, і вони повинні негайно припинитися”, — заявив Генсекретар ООН. Своєю чергою Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк наголосив, що відповідальність за скоєння цього злочину має ключове значення. Управління Верховного комісара ООН з прав людини направить своїх спостерігачів на місце злочину. 

Читайте також: Навіщо московити ведуть свої «священні війни». Священна проституція РПЦ

Ракетний удар по Харкову 6 жовтня

Харків, 6 жовтня 2023 року. Рятувальники працюють на місці удару РФ по триповерхівці. Фото: Олександра Новосел/Суспільне Харків.

Харків, 6 жовтня 2023 року. Рятувальники працюють на місці удару РФ по триповерхівці. Фото: Олександра Новосел/Суспільне Харків.

Тим часом вже 6 жовтня РФ завдала удару по Харкову. Російські війська влучили по Київському та Основ’янському районах міста. Наразі відомо про двох загиблих. Спочатку під завалами знайшли тіло 10-річного хлопчика, а згодом, як повідомляв начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, рятувальники знайшли тіло 68-річної жінки. Тіло жінки знайшли на місці влучання російської ракети в житловий будинок.

“Загибла жінка — бабуся загиблого 10-річного хлопчика та його пораненого 11-місячного брата”, — писав Синєгубов у своєму телеграм-каналі.

Убита РФ дитина, скоріше за все, спала, коли РФ випустила “Іскандери” по місту:

“З-під завалів у ковдрі дістали тіло дитини, хлопчик, скоріше за все, ще спав. Другою ракетою так само цілили по самому центру міста — влучання у землю біля офісних та житлових будинків”, — написав на своїй фейсбук-сторінці начальник слідчого управління ГУНП в Харківській області Сергій Болвінов.

Речник прокуратури Дмитро Чубенко підтвердив, що “загиблий 10-річний хлопчик та 11-місячна поранена дитина — з однієї родини”. За його даними, “молодшу дитину та батьків доставили до лікарні з травмами”.

За попередніми даними, унаслідок російської атаки щонайменше 30 людей дістали поранення. Від дій РФ постраждали 20 чоловіків і дев’ять жінок віком від 18 до 85 років, також постраждав 11-місячний хлопчик — брат загиблої дитини. Як о 13:55 написав Олег Синєгубов у своєму телеграм-каналі, “стан більшості поранених, у тому числі дитини, — середній”. Містянам, які зазнали легких поранень, надали допомогу на місці. 

Станом на 18:00 6 жовтня аварійно-рятувальні роботи було завершено, повідомили в ДСНС. Зазначається, що внаслідок ворожого ракетного удару по місту загинуло дві людини, з яких одна дитина. Постраждало 30 жителів, з них 12 - госпіталізовано.

Опубліковано на Інформаційному порталі Харківської правозахисної групи


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
19:04
Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
18:06
Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
17:33
Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
17:04
Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]