Українці переплачують за побутовий газ майже вдвічі?

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Споживачі газу в Україні повністю поставлені в рабські, безправні умови. Чиновники при формуванні, затвердженні й реєстрації законотворчих документів ринку побутового газу (Правил, Кодексу ГРМ та низки Постанов КМУ і НКРЕКП «випадково» упустили «дрібничку» - пріоритет прав Споживачів, які оплачують по цінах повні кубічні метри газу з тиском 2 атмосфери, а отримують напівпусті метри кубічні з тиском 1,0247 атмосфери. Механізм розкрадання грошей споживачів і держбюджету в масштабах держави.

Петиція до Президента України.

“Президенту України

Зеленському Володимиру Олександровичу

Звернення

Через відсутність в маркуванні на ринку побутового газу, повного і конкретного зазначення всіх параметрів одиниці виміру газу на «каламутному» ринку природного газу в Україні створені підстави для обгрунтованих підозр в суттєвому обмані Державного бюджету та споживачів при отриманні оплаченого газу.

При розрахунках розмірів роздрібних цін та нормативів для субсидантів і пільговиків застосовуються оптові (промислові) ціни та значення тиску в одному м3 (додаток 2 до постанови НКРЕКП №464 від 30.03.2017 року розділ - "Структура діючої роздрібної ціни на газ") становить дві атмосфери (одна атмосфера в трубі плюс одна атмосфера зовнішнього тиску).

А максимальні технологічні можливості побутової газової мережі обмежені її пропускною здатністю й нормативами подачі лише в 1,0247 атмосфери (0,0247 в трубі плюс одна атмосфера зовнішнього тиску) - згідно нормативних документів ДБН Держбуду й Міненерговугілля, що становить лише 51,23% від значень на опті. Товар (газ) оплачувався і оплачується, а не допоставлявся і недопоставляється  побутовим споживачам на 48,77%.

На цю тему: Качество газа: за что мы платим? Нюансы надувательства

Отже загальні обґрунтовані доказами підозри на надлишкове протиправне присвоєння коштів Держбюджету і Споживачів Постачальниками становлять 48,77 % від загальної суми отриманих і оплачених коштів з Держбюджету (субсидії та пільги) і населенням за газ та 51,11% від сум отриманих за "розподіл" (додаткові середньорічні 2,34% за нікчемний коефіцієнт оптимізації).

Але частини розділів як Кодексу ГРП, так і Правил постачання природного газу (надалі Правил), а особливо п.9 р ІІ та р. ІІІ Правил і низки постанов НКРЕКП, розроблених, прийнятих і зареєстрованих у відповідних органах, «узаконюють» проводити розрахунки у абстрактних (не розділених по конкретному тиску) метрах кубічних. А термін “тиск газу” – як одиниця товару взагалі вилучено з розрахунків (повний абсурд). Все це разом надало законодавче підґрунтя для створення організованих угруповань по систематичному “очищенню” Державного бюджету й Споживачів на значні суми від 48,77% до 51,11% із загальних проплачених за спожитий газ сум. Та узаконення кримінальної “піраміди” на ринку побутового газу України.

Майже аналогічна ситуація й зі змістом Публічних договорів на «постачання газу» та «розподіл газу», якими Постачальники повністю безвідповідальні. Бо обов’язковість маркування газу відсутня, а Споживачі повністю поставлені в рабські, безправні умови.

Чиновники при формуванні, затвердженні й реєстрації законотворчих документів ринку побутового газу (Правил, Кодексу ГРМ та низки Постанов КМУ і НКРЕКП «випадково» упустили «дрібничку» - пріоритет прав Споживачів, які оплачують по цінах повні кубічні метри газу з тиском 2 атмосфери, а отримують напівпусті метри кубічні з тиском 1,0247 атм. (тому що максимальна технічна пропускна здатність побутової газової мережі в змозі прокачати кількість газу в 1 м3 лише 1,0247 атм (0,0247 в трубі + 1 амт зовнішня), бо на більше не розраховане обладнання). Споживачам нав’язують розрахунки по абстрактній безтоварній одиниці тари – м3, а товаром являється лише газ з обліком в молекулярній масі насиченості теплоносія в одиниці тари – м3 і визначається тиском в мережі (моль/м3) – в атмосфера, паскалях, міліметрах ртутного стовпчика, міліметрах водяного стовпчика чи барах.

А в нинішніх розрахунках до сплати за побутовий газ і «розподіл» коефіцієнт оптимізації, згідно обґрунтованих розрахунків, повинен бути не більше 0,52, але зовсім не 1,03. А це вже прояв звехнахабства до Споживачів з боку Постачальників, переконаних в своїй безкарності. В розрахунках відсутні параметри як самих «стандартних» умов (2 атмосфери тиску), так і підтвердження параметрів тиску в лічильниках об’єкта стандартизації (загальний та надлишковий), а застосовується лише температурний коефіцієнт коригування до абстрактної (безликої) одиниці тари – м3.

Автор розрахунків звертається до Президента України:

“Переконливо прошу Вас узаконити обов’язкове маркування газу, як товару, та  прийняти міри для термінового повернення суттєвих сум переплачених коштів, протиправно присвоєних постачальниками побутового газу до Держбюджету та населенню за терміни порушень згідно чинного законодавства й штрафів в розмірі процентів Нацбанку за тривале користування коштами.

Встановити реальні роздрібні ціни на газ для населення та реальні нормативи для субсидій та пільг. А також обєктивні тарифи на "розподіл" газу, які перевищують 22% від роздрібної ціни, а до 2020 року складали лише 11,63%, хоча обсяг регламентних послуг по "розподілу" не виконується і на 40%.

Прошу Вас скасувати протиправні законодавчі розділи розділів таких документів: Кодексу ГРМ, Правил постачання природного газу (особливо п. 9 р ІІ та р ІІІ), що узаконюють криміналізацію побутового ринку газу, внести правочинні правки до правовстановлюючих документів з метою ліквідації законодавчого підґрунтя  криміналізації ринку побутового газу України й “обчищення” Держбюджету та Споживачів.

Розрахунки і обґрунтування аргументів і доказів викладено в додатку.

Додаток

про стан справ на ринку побутового газу в Україні та підозри на ймовірні шляхи протиправного збагачення газових олігархів та їх місцевих «розподільників».

Горючі гази являються одним з товарів, що реалізуються в Україні практично без маркування джерел, адрес надходження і калорійності та повного й конкретного зазначення всіх параметрів абстрактної одиниці їх виміру – м3, що допускає значні порушення і ймовірні зловживання.

(...)

В підтвердження вищевикладеного додаю обґрунтовану таблицю, при розрахунку якої використано ГОСТи: 5542-87, 27193, 22667, 10062, ТУ.У-320.001.5864 – 033-2000 та методологічну літературу кафедри «Теплоенергетики» Полтавського інженерно-будівельного інституту 1974-1975 рр.. Тоді розрахункова калорійність побутового метра кубічного газу складала – 51,23 % умовного (колонка 3 таблиці або 3890 Ккал). А зараз публікуються “гібридні”, не зовсім об’єктивні версії.

Уряду України треба вжити негайних мір реагування, а особливо в узаконенні всіх елементів маркування цього майже всенародного товару – газу для побутового споживання, різновидності якого бувають різні по калорійності згорання:

1) Природній з магістральних газопроводів;

2) Природній з місцевих родовищ;

3) Попутній з місцевих родовищ;

4) Залишковий – з якого вже вилучено метан, придатний для стиснення, та пропан–бутан для зрідження, а населенню подаються лише відходи, залишкові фракції.

Пропозиція

Для впорядкування розрахунків на ринку побутового газу в Україні слід терміново розробити, затвердити й зареєструвати правовстановлюючий документ для узаконення  обов’язкових (щонайменше сім) елементів маркування газу як товару при встановленні:

  1. Роздрібних цін для побутових Споживачів;

  2. Норм і нормативів для пільговиків і субсидантів;

  3. Параметрів газу для розрахунку калорійності;

  4. Нормативів складських документів обліку та балансів, а саме:

а) по тиску в одиниці тари на лічильнику -

  1. 1 м3с - умовний для не побутової газової мережі “метр кубічний стандартний загального тиску 2,0 атм”;

  2. 1м3п – по максимальній технічній можливості для побутової газової мережі  - “метр кубічний побутового загального тиску – 1,0247 атм (0,0247 внутрішній  + 1,0 зовнішній атмосферний), що становить 0,5123 від умовно-стандартної одиниці;

            б) по різновидності  якості газу -

  1. М – магістральний газ;

  2. ПМ – природній місцевих родовищ;

  3. ППМ – попутній з місцевих родовищ;

  4. З – залишковий, з якого вже відібрано метан та пропан-бутан;

  5. ЗР - зріджений.

Прошу встановити щонайменше чотири різні роздрібні ціни на газ для населення - в залежності від джерел надходження, сорту газу й енергетичної цінності.

Упорядкування ринку побутового газу в Україні дозволить суттєво зменшити витрати Держбюджету.

Орієнтовна таблиця відмінностей одиниць виміру газів горючих (м3) з розрахунком корисної енергетичної цінності (молекулярної маси теплоносія) при +200С та зовнішньому тиску в 1 atm (101325 Па))

    № п/п

0

НАЗВА

(класифікація)

 м3

Загальний тиск в мережі

фізична одиниця зовнішнього тиску 

Надлишковий тиск в мережі

Калорійність одиниці теплоносія

МДж/  м3

ККал/  м3

КВч/м3

1

2

3

4

5

6

7

8

1

Умовний – для міждержавних розрахунків та за яким здійснюють закупівлю в Нафтогазі України, який вказується в ГОСТах й застосовується зараз при формуванні цін та прайсах калорійності

202650 Па

20664,6 мм Н2О

101325 Па

10332,6 мм Н2О

101325 Па

10332,6 мм Н2О

≥31,8

≥7600

8,78

2

Нормативний – який слід враховувати  при розрахунках роздрібних цін в побутовій мережі та норм для нарахування субсидій для населення (по даних 1975 року, бо сучасний приховується і ніде не публікується)

103825 Па

51,23% від  

умовного

101325 Па

10332,6 мм Н2О

2500 Па  / 255 мм Н2О -2,47 % від умовного

(1/40,49)

≥ 16,3

≥3893

4,53

Рекламні, нереальні дані Полтавського облгазу

?

?

101325 Па

37,8 

9034

10,5

3

Максимальна середня фактична величина  на побутових лічильниках споживачів (при калорійності  природного газу з магістральних газопроводів)

103286 Па

 50,94 % від умовного

101325 Па

10332,6 мм Н2О

1961 Па  /200 мм Н2О –

1,936 % від умовного

(1/51,65)

≥ 16,2

≥3873

4,5

При калорійності з Яхниківсько – Луценківського родовища (Полтавська область, Лохвицький район)

103286 Па

 50,94 % від умовного

101325 Па

10332,6 мм Н2О

1961 Па  /200 мм Н2О –

1,936 % від умовного

(1/51,65)

10,9

2500-2600

3,0

4

Найменша допустима величина для роботи газових плит

102600 Па

 50,63% від умовного

101325 Па

10332,6 мм Н2О

1275 Па  / 130 мм Н2О -1,2583 % від умовного

(1/79,4)

≥16,1

≥3848

4,5

5

Відсутні сучасні нормативи параметрів м3 для формування 

           
 

А) роздрібної ціни для населення

           
 

Б) норм для нарахування субсидій

           
 

В) оптових цін при закупівлі

           
 

Г) мінімальних значень для безпечної роботи котлів

           

На цю тему: Все меньше и меньше: кто виноват, что в Украине падает добыча газа

Дане звернення зареєстровано як петиція на сайті Президента України під номером 22/088730-еп. Прохання надати голос підтримки!

Микола Салівон”

* * *

Про автора: Микола Петрович Салівон народився 1951 року. У 1977 році закінчив Полтавський кооперативний інститут. 1991-2003 роки - на різних посадах державної влади у Лохвицькому районі Полтавської області. 1999-2003 рр. - начальник фінансово-господарського відділу  апарату Лохвицької РДА.

В 2002-2003 рр. приймав участь у відборі, опломбуванні і доставці на дослідження  контрольних проб газу, що поставлявся у побутову газову мережу м. Лохвиця з родовища компанії “Regal Petroleum” у с. Яхники.

Адаптація тексту: Аргумент


На цю тему:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]