The Moscow Times: компанії з країн ЄС в обхід санкцій поставили обладнання для проекту «Новатека» на 580 мільйонів євро

|
Версия для печатиВерсия для печати

Після початку війни в Україні європейські компанії продовжили постачати обладнання російський проект «Арктик СПГ 2», поставляючи для нього свою продукцію на сотні мільйонів євро в обхід санкцій.

Про це йдеться у спільному розслідуванні видання The Moscow Times та некомерційній організації Arctida.

"Арктик СПГ 2" - проект компанії "Новатек" з видобутку та виробництва зрідженого газу на Гиданському півострові. Його почали будувати у 2019 році спільно з французькими, китайськими та японськими інвесторами. 60% проекту належить «Новатеку». Одним із найбільших акціонерів «Арктик ЗПГ 2», поряд із засновником «Новатека» Леонідом Міхельсоном, виступає бізнесмен Геннадій Тимченко, друг президента РФ Володимира Путіна.

За даними російської митниці, з моменту запровадження Євросоюзом заборони на постачання будь-якого обладнання для виробництва зрідженого газу в травні 2022 року і до кінця січня 2024 року «Арктик СПГ 2» отримав від європейських компаній продукцію на 580 мільйонів євро. Приблизно половина цієї суми припала на 2022 рік. 2023-го до Росії ввезли обладнання на суму понад 220 мільйонів євро, а в січні 2024-го — на 24 мільйони євро.

Найбільшими постачальниками "Арктик СПГ 2" виявилися компанії з Італії (112 мільйонів євро), Франції (31,6 мільйона євро), Німеччини (25 мільйонів євро), Нідерландів (12,8 мільйона євро) та Іспанії (8 мільйонів євро).

Основним постачальником обладнання для «Арктік СПГ 2» у 2023 році стала італійська Nuovo Pignone SRL, яка виробляє обладнання для енергетичної галузі. Вона відправила до Росії продукцію на 41 мільйон євро. Серед французьких компаній найбільшим постачальником стала компанія Optaperiph, яка поставила в РФ теплоізоляційні вироби, клапани та інше обладнання на шість мільйонів євро. Німецький конгломерат Siemens, який оголосив про свій вихід з російського ринку невдовзі після початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну, поставив у 2023 році свою продукцію для «Арктик СПГ 2» на суму понад 4,8 мільйона євро.

У розслідуванні уточнюється, що європейське обладнання для «Арктик СПГ 2» завозять у РФ головним чином через Китай, оскільки у будівництві модулів проекту задіяно щонайменше п'ять китайських компаній. Однак частина обладнання надходить безпосередньо з ЄС. Наприклад, 11% італійських поставок у 2023 році надійшли безпосередньо з Італії.

Як пояснив експерт з нафтогазового ринку Михайло Крутіхін, виробникам досить складно відстежити кінцевого замовника, якщо постачання йдуть через посередників. "Але часто буває так, що постачальник знає, хто його кінцевий споживач, тому змову на якомусь рівні, можливо, з кимось із менеджменту повністю виключати не можна", - додав експерт.

Директор Arctida Ілля Шуманов зазначає, що частина обладнання, яке поставляється для «Арктик СПГ 2», «досить специфічна». «Тому ми вважаємо, що менеджери європейських постачальників мали розуміти, в яких проектах воно може бути використане», — сказав він.

Фото: НОВАТЕК

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:04
У квітні 2022 року "зелена влада" планувала здати росії суверенітет України, цьому запобіг Джонсон - Die Welt
09:01
Уночі збито 21 з 34 ракет окупантів, але є влучення у 4 ТЕС
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 27 квітня
20:00
У суботу в Україні дощі лише на сході, на півдні до +25°С
18:05
Від Чорнобилю 1986 - до Чорнобилю 2024: ядерна енергетика нашої країни підійшла до небезпечної межі
17:10
Кадрова чехарда: Зеленський звільнив командувача Сил підтримки ЗСУ через півтора місяця після призначення
17:02
Рада дозволила звільняти з роботи за неінформування про родичів у Росії та на окупованих територіях
16:15
НАБУ опублікувало розмови учасників шайки Сольського
14:45
Придатних до військової служби ділитимуть на 4 категорії за станом здоров’я - Міноборони (ПЕРЕЛІК)
13:03
Міністр Сольський вже на волі під заставу у майже 76 мільйонів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]