WSJ: Чехія закупила 800 тисяч снарядів для України

|
Версия для печатиВерсия для печати

Серед постачальників, стверджують чеські чиновники, є союзники росії.

Чехія закупила для України близько 800 тисяч артилерійських снарядів у різних постачальників у всьому світі, активізувавши відносини часів холодної війни, і знайшла ще 700 тисяч снарядів, які можна придбати додатково. Про це йдеться у статті The Wall Street Journal, присвяченій ініціативі, в рамках якої Прага має намір поставити Києву необхідні боєприпаси для продовження війни.

Йдеться про 300 тисяч снарядів радянського зразка та 500 тисяч боєприпасів західного виробництва, які будуть поставлені в Україну кількома партіями до кінця 2024 року. Уряд Чехії стверджує, що з надходженням коштів з'являтимуться й інші снаряди. Як стверджує влада Чехії, вже знайдені півтора мільйона снарядів коштували приблизно три мільярди євро (3,3 мільярда доларів). Передбачається, що постачання в Україну розпочнеться протягом кількох тижнів.

Чиновники із Чехії, які займалися закупівлями, заявили The Wall Street Journal, що почали шукати боєприпаси для України незадовго до повномасштабного російського вторгнення. Співрозмовники видання зазначили, що у Чехії як країни колишнього східного блоку залишилися військова промисловість зі зв'язками по всьому світу та добрі стосунки з багатьма країнами Глобального Півдня, у яких збереглися запаси радянської зброї та які можуть виробляти її.

Чеські чиновники почали об'їжджати країни по всьому світу і укладати контракти на постачання боєприпасів із десятками виробників, йдеться у статті. Джерела The Wall Street Journal не стали називати держави, звідки надходять снаряди для України, зазначивши, що до постачальників увійшли «деякі союзники Росії». За словами західних чиновників, аналогічні прохання США та країн Західної Європи до потенційних постачальників в Африці, Азії та Латинській Америці було відхилено.

У лютому на Мюнхенській конференції з безпеки президент Чехії Петро Павло заявив, що його країна готова організувати постачання в Україну 500 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 міліметрів і 300 тисяч снарядів калібру 122 міліметри з третіх країн, якщо союзники допоможуть союзникам. На початку березня Павло повідомив, що гроші на всі 800 тисяч снарядів було знайдено. За його словами, до ініціативи приєдналося 18 країн.

Пропозицію Чехії підтримали представники НАТО та Євросоюзу. Зокрема, йдеться у статті The Wall Street Journal, Німеччина пообіцяла виділити на закупівлю боєприпасів для України понад 500 мільйонів євро, взявши на себе найбільше зобов'язання серед учасників програми. Наразі Чехії вдалося забезпечити фінансування першого траншу приблизно на 300 тисяч снарядів. Кошти виділили Німеччина, Канада, Нідерланди та Данія.

За даними The Wall Street Journal, контракти, які уклала Чехія, припускають, що поставки будуть здійснюватися через Чехію або треті країни, щоб приховати зв'язок постачальника та України і не викликати реакцію у відповідь Москви.

Постачання розпочнеться на тлі нестачі боєприпасів у ЗСУ. The Wall Street Journal з посиланням на дані західної розвідки пише, що зараз українська армія може дозволити собі випустити лише два снаряди на кожні 10 снарядів, випущених російською армією.

Військові аналітики припускають, що Україні необхідно до 200 тисяч снарядів різного калібру щомісяця, щоб протистояти настанню російських військ, йдеться у статті. Постачання, організовані Чехією, можуть допомогти ЗСУ стримати російський наступ, поки Захід повільно нарощує виробництво власного озброєння.

 

Вгорі: військовий 45-ї артилерійської бригади ЗСУ веде вогонь з російських позицій зі шведської гаубиці Archer. Донецька область, 20 січня 2024 року. Фото: Roman Pilipey / AFP / Scanpix / LETA

Переклад: «Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:13
Офіційно: ЗСУ контролюють дві третини сіл Очеретиного та Соловйового на Донецькому напрямку
12:05
Провал оборони в Очеретино створив для ЗСУ загрозу поразки майже у всій Донецькій області
10:04
У квітні 2022 року "зелена влада" планувала здати росії суверенітет України, цьому запобіг Джонсон - Die Welt
09:01
Уночі збито 21 з 34 ракет окупантів, але є влучення у 4 ТЕС
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 27 квітня
20:00
У суботу в Україні дощі лише на сході, на півдні до +25°С
18:05
Від Чорнобилю 1986 - до Чорнобилю 2024: ядерна енергетика нашої країни підійшла до небезпечної межі
17:10
Кадрова чехарда: Зеленський звільнив командувача Сил підтримки ЗСУ через півтора місяця після призначення
17:02
Рада дозволила звільняти з роботи за неінформування про родичів у Росії та на окупованих територіях
16:15
НАБУ опублікувало розмови учасників шайки Сольського

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]