Американський газ буде поставлятися до Польщі на постійній основі
Польща в середу оголосила про підписання першого в своїй історії середньострокового контракту на покупку СПГ в США.
Як повідомляє finanz.ru, з посиланням на 0LNGWorldNews, в рамках угоди, укладеної національним газовим оператором PGNiG з британської Centrica LNG, Польща буде отримувати зріджений газ американського терміналу Sabine Pass в місті Порт-Артур (штат Техас) протягом п’яти років.
Поставки почнуться в 2018 році: велика частина газу буде призначена для ринку Польщі, але частково поставки будуть перепродавати в інші країни Центральної Європи, заявив голова правління PGNiG Петро Возняк. За його словами, це має «підвищити енергобезпеку регіону, де історично домінував російський газ».
Польща почала закуповувати американський газ навесні 2017 року, однак це були угоди на спот-ринку. Перший танкер з СПГ від американської Cheniere — поки єдиного в США експортера «блакитного палива» — надійшов до країни в середині червня.
Імпорт американського СПГ повинен похитнути домінуючу позицію Росії на європейському газовому ринку і дозволить Польщі повністю відмовитися від російського газу, заявив тоді представник уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмські.
"У зв’язку із збільшеною здобиччю і розширенням експортного потенціалу СПГ став глобальним продуктом. Якщо будуть прийняті належні заходи,"Газпром" може бути або витіснений з європейського ринку, або його частка може бути істотно скорочена«, — говорив Наїмські. За ціною американський СПГ вже конкурентоспроможний: за даними Міненерго США, в останні 12 місяців на експорт газ йшов по 130-210 доларів за тисячу кубометрів. Для порівняння: в бюджеті «Газпрому» на 2017 рік закладена середня ціна в 170 доларів за тисячу кубометрів.
При цьому американські компанії готові безкоштовно будувати плавучі термінали з прийому СПГ за умови укладення довгострокових поставних контрактів — про це під час європейського турне в серпні оголосив спецпосланець США з енергетичних питань Амос Хохштайн.
До кінця року Польща має намір збільшити потужність терміналу з прийому СПГ в 1,5 рази — до 7,5 млрд кубометрів на рік. В результаті закупівлі скрапленого газу зможуть покривати половину потреби країни, яка становить 15 млрд кубів на рік.
З 2022 року у Польщі закінчується контракт з «Газпромом» і продовжувати його Варшава не має наміру, говорив Наїмські в жовтні минулого року.
Польща вже купує СПГ в Катарі за довгостроковим контрактом. До 2023 року, як очікується, буде завершено будівництво трубопроводу Baltic Pipe, за яким в країну почне надходити газ з Норвегії.
В тему:
- «Газпрому» критично не вистачає $ 5 млрд
- Польша планирует новый СПГ-терминал возле Гданьска
- Катар намерен потеснить «Газпром» в Европе дешевым газом
- Первая партия сжиженного природного газа из США прибыла в Литву
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
- 19:07
- Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
- 18:44
- "Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
- 18:05
- Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
- 16:09
- Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
- 14:05
- Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
- 13:11
- Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
- 12:07
- Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника
- 12:02
- Навіщо Зеленський/Єрмак викинули з оборонки Федорова
- 11:44
- Там де влада з головою: Німеччина вже готується до можливого нападу рф на НАТО
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.