«Газпрому» критично не вистачає $ 5 млрд
"Газпром" має намір збільшити залучення боргу, щоб покрити діру в бюджеті, який "тріщить по швах" через мегапроекти по будівництву трубопроводів в обхід України і в Китай.
Як повідомляє finanz.ru, незважаючи на щорічну прийняту програму оптимізації витрат, газовий холдинг знову не вписався в початкови кошторис, а загальна сума його капітальних вкладень на 217,3 мільярда рублів перевищить план. Про це прес-служба компанії повідомила минулого тижня.
Щоб виконати план, "Газпрому" необхідно залучить позики 290 млрд рублів, або близько 5 млрд доларів. В результаті на початок 2017 го чистий (тобто не покритий грошовими резервами) борг "Газпрому" вийде на новий історичний рекорд - 40 млрд доларів, або 2,3 трильйона рублів, прогнозує Сбербанк CIB.
Гроші потрібні на будівництво трубопроводів, оплатити які за рахунок власних доходів компанія не може. В цілому "Турецький потік", "Сила Сибіру" і Nord Stream 2 обійдуться в 20 млрд доларів.
Так, через закон про санкції, прийнятий в США, банки відмовилися брати участь в проекті Nord Stream 2.
За підсумками першого півріччя "Газпром" отримав від видобутку і продажу газу грошовий потік 446 мільярдів рублів. Але роботи на будівництвах коштували в 1,5 рази дорожче - 746 мільярдів рублів.
Компанія живе в умовах негативного вільного грошового потоку - надходження на рахунки менше, ніж витрати, відзначає Fitch. Погіршує ситуацію грошовий голод федерального бюджету, для втамування якого "Газпром" віддав 116 млрд рублів у вигляді підвищених зборів за ПВКК.
Не слід очікува поліпшень і в 2018 році, прогнозує Fitch: якщо пустити грошовий потік на будівництва, нічого не залишиться на податки, дивіденди і погашення короткострокових зобов'язань.
В цілому, за три роки, "дірка" в бюджеті "Газпрому" складе 15 млрд доларів, підрахували в Ощадбанк CIB в січні. Покривати її доведеться за рахунок боргу.
Збільшити виручку вдалося лише всередині Росії: піднявши тарифи, з населення і бізнесу вдалося зібрати 466,2 мільярда рублів. В Європі, незважаючи на майже 20-відсоткове зростання поставок, дохід від продажів впав на 5,7%, до 1,323 трлн рублів. Позначилося те, що "Газпром" змушений надавати знижки своїм покупцям через поставки СПГ.
Велику знижку навесні після триваючого більше року конфлікту отримала також Білорусія. В результаті дохід від продажів в країни колишнього СРСР також впав - на 9%, до 167,1 млрд руб.
Чистий прибуток "Газпрому" впав в 11,2 рази - до 17,376 млрд руб. Хоча це не завадило правлінню з 14 осіб отримати винагороду в 1,35 мільярда рублів.
В тему:
- Польша предложила новый газопровод из Норвегии, чтобы исключить поставки из РФ
- Денежный поток «Газпрома» истощился до нуля, показатели рухнули - аналитики
- Европейцы отказались инвестировать в газпромовский «Северный поток-2»
- Сейм Польши утвердил строительство канала для выхода в Балтику в обход России
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У середу в Україні буде хмарно, дощитиме на заході та сході
- 19:50
- Типовий "слуга народа" Куницький втік з України до США
- 18:11
- Чому найстійкіші супербактерії в світі "гартуються" в українських лікарнях
- 16:17
- Після допиту в СБУ Бойко "па рускі" вибачився перед українцями та назвав путіна воєнним злочинцем
- 16:02
- Корсун: Шахрайські "кредити через Дію" - повертаються
- 15:24
- Справа щодо нардепа Тищенка за побиття учасника бойових дій у Дніпрі вже в суді
- 15:08
- В Міноборони знали й покривали злочинні дії командирів 211 бригади - парламентська ТСК передавала ДБР відповідні матеріали
- 15:01
- Голову СБУ та заступника генпрокурора викликають на завтра у Раду через системну та безкарну антиукраїнську діяльність Бойка
- 14:48
- "Слуга народу" знову не дала вигнати ОПЗЖ з Ради
- 14:11
- Перед допитом у СБУ нардеп Бойко втратив яйця
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.