Автоматична фото- і відеофіксація порушень запрацює на дорогах з 1 червня

|
Версия для печатиВерсия для печати

Автоматична фото- та відеофіксація на дорогах України для фіксації порушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху запрацює з 1 червня.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду 20 травня.

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, 1 червня запрацює 17 пунктів фото- і відеофіксації дорожнього руху. Згодом їх кількість збільшиться до 40, а загалом у планах відкрити 700 таких пунктів.

У Департаменті комунікації МВС України повідомляли, що камери відеофіксації встановлені в Києві та на автомагістралях Київської області у місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками. Надалі вони встановлюватимуться по всій Україні.

Спочатку в автоматичному режимі фіксуватимуться лише факти перевищення швидкості. Поступово, вже цього року, система фіксуватиме й інші порушення ПДР - проїзд на заборонений сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки, стоянки, а також установленої для транспортних засобів заборони рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху.

Про факт фіксації порушення можна буде дізнатися: з адмінпостанов, які надсилатимуть на електронну пошту, якщо подано відповідну заяву в МВС; на офіційних веб-сайтах МВС та Головного сервісного центру у «Електронному кабінеті водія; від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника; від представників органів ДПСУ, які вручають постанову при перетині кордону – іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.

Якщо транспортним засобом користується кілька осіб (наприклад, водії служб таксі), постанова про притягнення до відповідальності виноситиметься на особу, за якою зареєстрований транспортний засіб у відповідному реєстрі МВС. Якщо визначено належного користувача – відповідальність несе належний користувач. Якщо ТЗ зареєстровано за юридичною особою – керівник юридичної особи.

Постанова може виноситися без участі особи упродовж 3-х днів із дати винесення. Вона набуває законної сили: з дня отримання; з дня відмови про її отримання; з дня повернення поштового відправлення, якщо ви не отримали надіслану постанову; в день вручення її прикордонником. Термін оскарження постанови - 10 днів з дати набрання постановою законної сили. При оскарженні ці терміни призупиняються до вирішення питання по суті.

Як повідомлялося, 12 березня МВС презентувало пілотний проєкт системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі. Запуск цієї системи в експлуатацію планувався на 1 травня, проте був перенесений через карантин.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com