Бездіяльність щодо Білорусі підриває довіру до ЄС - Лінкявічюс

|
Версия для печатиВерсия для печати

Довіра до зовнішньої політики Євросоюзу підривається бездіяльністю щодо Білорусі, де блоку необхідно заохочувати демократію і протидіяти впливу Росії.

Про це заявив глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс в інтерв'ю Financial Times.

"Іноді ми реагуємо занадто пізно, і наші заходи розрізнені і не справляють ніякого враження на суспільство або можновладців. Якщо ми не будемо виконувати наші національні зобов'язання, це підірве нашу основу. Ми повинні стояти твердо", - сказав Лінкявічюс.

За словами міністра, ЄС повинен надати "конкретну допомогу" білоруській опозиції.

"Білоруський народ не повинен почувати себе покинутим. Ми повинні дати їм можливість опинитися серед демократичних держав. Якщо вони будуть проводити реформи, вони безумовно можуть розраховувати на більш тісну співпрацю з ЄС, що принесе користь суспільству", - додав він.

Литовський міністр зазначив, що ЄС "краще розуміє" Росію, ніж 10 років тому, але додав: "Наші колеги повинні розуміти, що те, що ми говоримо, не є науковою фантастикою, це відбувається в реальному часі".

Німецьке видання Welt опублікувало інформацію про те, що ЄС планує запровадити санкції проти Білорусі, але у санкційному списку не буде Александра Лукашенка, який виконує обов'язки президента країни.

Нагадаємо, Литва попросить лідерів Європейського Союзу обговорити отруєння російського опозиціонера Алексєя Навального в Росії на наступному саміті.

Як відомо, 31 серпня Литва, Латвія та Естонія стали першими у світі державами, які запровадили персональні санкції після суперечливих виборів та придушення мирних протестів у Білорусі. 

Балтійські держави внесли у санкційні списки 30 білоруських чиновників, включно з Александром Лукашенком.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com