ДБР відкрило кримінальне провадження щодо восьми членів ВККС

|
Версия для печатиВерсия для печати

Територіальне управління Державного бюро розслідування у місті Києві розпочало досудове розслідування за фактом можливого самовільного присвоєння владних повноважень вісьмома членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Відповідну інформацію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а кримінальному провадженню присвоєно № 62019100000000474, передає «Закон і Бізнес».

Згідно з текстом витягу з ЄРДР, який є у розпорядженні редакції, кримінальне провадження розпочате за ч. 1 ст. 353 (Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) Кримінального кодексу України.

Згідно з викладеними обставинами, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, голова ВККС Сергій Козьяков, заступник голови – голова кваліфікаційної палати Станіслав Щотка, секретар кваліфікаційної палати Валентина Устименко, секретар палати з питань добору і публічної служби суддів Михайло Макарчук, а також члени Тетяна Весельська, Анастасія Заріцька, Микола Мішин та Юрій Тітов, в порушення вимог Закону «Про судоустрій і статус суддів», не маючи повноважень членів ВККС у зв’язку із їх закінченням, беруть участь у засіданнях ВККС як члени. Зокрема, вони беруть  участь у засіданнях комісії — проведенні кваліфікаційного оцінювання суддів, доборі нових суддів тощо — попри те, що термін їхніх повноважень уже закінчився.

«Це пов’язано з різними прочитаннями закону, який кілька разів змінювався. Змінилися строки перебування членів ВККС на посаді — тепер це чотири роки замість шести», — пояснив виданню Слідство.Інфо член Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков. Як він зазначив, члени кваліфкомісії, ймовірно, «трактують цей закон по-іншому».

На думку Михайла Жернакова, це виглядає як політична гра.

«Один із можливих сценаріїв цієї гри — визнати, що ці люди не мали повноважень, а отже всі їхні рішення від моменту припинення повноважень, зокрема щодо Вищого антикорупційного суду, можна скасувати, — сказав він. — Якщо в них дійсно не було повноважень, то де всі були починаючи з жовтня-листопада минулого року?»

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]