Детективів НАБУ цікавлять дії вищих посадовців НБУ щодо рефінансування

|
Версия для печатиВерсия для печати

На початку липня Солом’янський райсуд м. Києва надав НАБУ доступ до документів, які регламентують видачу регулятором рефінансування українським банкам.

Як пише finbalance.com.ua, 01 липня Солом’янський райсуд м. Києва частково задовольнив клопотання детективів НАБУ та в рамках кримінального провадження №52016000000000119, надавши їм тимчасовий доступ до документів щодо розробки, підготовки, погодження, візування та затвердження структурними підрозділами НБУ Положення про надання Нацбанком кредитів банкам для збереження їх ліквідності, Технічного порядку проведення операцій із надання Нацбанком кредитів банкам України, змін до Положення про надання Нацбанком кредитів банкам для збереження їх ліквідності, які перебувають у володінні НБУ, розташованого за адресою м. Київ, вул. Інститутська, 9.

Згідно з судовими матеріалами, детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні №52016000000000119 від 27.04.2016 за фактами розтрати коштів в особливо великому розмірі шляхом зловживання службовим становищем, та легалізації (відмивання) доходів, в особливо великому розмірі.

Цитата з ухвали суду:
«У ході досудового слідства встановлено, що у період 2014-2015 років службові особи Національного банку України, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, за попередньою змовою зі службовими особами ПАТ «КБ Південкомбанк», ПАТ «Банк «Київська Русь», ПАТ «Міський Комерційний Банк», ПАТ «Автокразбанк», ПАТ «Терра Банк», ПАТ «Дельта Банк», ПАТ «КБ «Хрещатик» та АТ «Банк «Фінанси та Кредит» розтратили кошти Національного банку України на загальну суму понад 12 млрд. гривень на користь вказаних комерційних банків, шляхом їх незаконного рефінансування.
Також, досудовим розслідуванням встановлено, що в період 2014-2015 років службові особи ПАТ «Дельта Банк», ПАТ «Банк Київська Русь», ПАТ «КБ «Південкомбанк», ПАТ «Терра Банк», ПАТ «АКБ Банк», ПАТ «КБ «Хрещатик», АТ «Банк «Фінанси та кредит», а також Національного банку України, діючи за попередньою змовою, з використанням кореспондентських рахунків вказаних приватних банківських установ, відкритих в «Meinl Bank Aktiengeselschaft» (Відень, Австрійська республіка), вчинили фінансові операції з коштами на загальну суму понад 12 млрд. грн., які попередньо були розтрачені з Національного банку України в якості кредитів рефінансування вказаним банкам, шляхом погашення кредиторської заборгованості підконтрольних підприємств перед вказаною банківською установою – нерезидентом.

Відповідно до інформації, отриманої під час досудового розслідування, Національним банком України, за лютий-травень 2014 року, тобто за час дії Положення про надання Національним банком України кредитів банкам України для збереження їх ліквідності затвердженого Постановою правління Національного банку України від 24.02.2014 року №91 та Технічного порядку проведення операцій із надання Національним банком України кредитів банкам України затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 26.02.2014 року №103, надано комерційним банкам кредитів рефінансування на загальну суму - 70 510 641 тис. грн.

Також встановлено, що на час підготовки та затвердження Положення про надання Національним банком України кредитів банкам України для збереження їх ліквідності затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 24.02.2014 року №91 та Технічного порядку проведення операцій із надання Національним банком України кредитів банкам України затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 26.02.2014 року №103, вже діяв спеціальний нормативно-правовий акт Національного банку України у даній сфері - Положення про надання Національним банком України стабілізаційних кредитів банкам України затверджене Постановою Правління Національного банку України від 13.07.2010 року №327.

Враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи та відомості, доступ до яких планується отримати, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, встановлення обставин щодо розтрати коштів в особливо великому розмірі шляхом зловживання службовим становищем та легалізації (відмивання) доходів, в особливо великому розмірі, та можуть бути доказами у кримінальному провадженні, детектив просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення завірених копій відомостей та документів, які перебувають у володінні Національного банку України та становлять банківську таємницю».

Раніше директор НАБУ Артем Ситник повідомляв, що відомство проводить перевірку низку посадовців НБУ щодо причетності їх до можливих корупційних дій.

«Справа стосується керівництва Національного банку України. В першу чергу головним предметом цього розслідування є кошти, які виділялися на рефінансування банків. Справа велика і складна. Ми бачимо, що багато коштів, в тому числі, які виділялися на рефінансування, були переведені в офшори і закордонні банки, тому окремо будемо досліджувати це», - сказав А. Ситник.

На запитання журналістів, чи стосується справа голови НБУ Валерії Гонтаревої, А. Ситник відповів наступне: «Фігурант – це особа, яка, можливо, є причетною до вчинення злочину. Звичайно, що перевіряється цілий ряд осіб з НБУ, причетних до можливих злочинних дій».

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]