Довіра інвесторів до України безпрецедентно знизилась до рівня часів Януковича
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/photo_2020-07-09_16-15-08_3.jpg?1608080204)
Індекс інвестиційної привабливості України в другому півріччі 2020 року знизився до 2,4 бала при максимальних 5-ти, що можна порівняти з рівнем 2013 року, показало опитування генеральних директорів компаній, проведене в рамках дослідження Європейською бізнес-асоціацією (ЄБА) і юридичною фірмою "Василь Кисіль і Партнери".
"Результати індексу демонструють безпрецедентне зниження настроїв генеральних директорів, що можна порівняти з оцінками 2013 року", - зазначено в релізі ЄБА у вівторок.
Як нагадали в ЄБА, за підсумками перших шести місяців 2020 року цей показник знизився до 2,51 бала порівняно з 2,95 у другому півріччі 2019 го, зазначає Інтерфакс-Україна.
Більшість опитаних генеральних директорів членських компаній асоціації - 78% вважають поточний інвестиційний клімат несприятливим, і цей показник істотно збільшився з початку року - на 16%. Ще 16% респондентів назвали поточний інвестиційний клімат нейтральним. Тільки 6% опитаних вважають інвестиційний клімат сприятливим порівняно з 4% у першій половині 2020 року, зазначено в релізі.
При цьому 66% опитаних директорів помітили погіршення інвестиційного клімату порівняно з попередніми шістьма місяцями, а 29% переконані, що умови ведення бізнесу не змінилися. Тільки 5% відзначають поліпшення інвестклімату.
"Порівнюючи з початком року кількість оптимістів зменшилася вдвічі, а відсоток СЕО, що помітили погіршення, дещо зріс", - зазначають в ЄБА.
Щодо прогнозів, то поліпшення інвестклімату в 2021 році очікують 10% директорів (на початку 2020 року таких було 15%, при цьому очікування 6% збулися).
"Далі думки розділилися - 45% опитаних вважають, що інвестклімат не зазнає змін у наступні півроку, і ще 45% прогнозують, що умови ведення бізнесу в Україні ще більше погіршаться", - наголосили в ЄБА.
Говорячи про позитивні фактори в поточному році, керівники компаній відзначають швидке відновлення економіки після локдауну, контрольовану інфляцію, зниження облікової ставки, стабільний курс валюти, спрощення валютних операцій, лібералізацію ринку землі та впровадження державних е-сервісів.
Серед негативних - криза судової влади і відсутність верховенства права, жодних зрушень у боротьбі з корупцією та вплив тіньової економіки, а також введення обмежувальних заходів, нестабільність податкового законодавства, ситуація навколо Конституційного суду і загроза припинення співпраці з МВФ.
Також СЕО заззначають ускладнення взаємодії з податковою і митницею, контролюючими та правоохоронними органами.
Поліпшити в 2021 році інвестклімат могли б перезавантаження судової системи, деолігархізація влади, розвиток ефективної і незалежної антикорупційної інфраструктури, скорочення бюрократії, зниження адміністративного і податкового тиску на бізнес, призначення проєвропейських реформаторів на державні посади, відновлення і підтримання співробітництва з міжнародними фінансовими інститутами, реформа правоохоронних органів і результативна боротьба з контрабандою, зокрема за рахунок посилення фіскалізації, встановлення рівних правил гри для бізнесу.
В тему:
- Нова генпрокурор Венедіктова не задекларувала елітне житло в Києві
- Тотальный провал Зе-команды: Украина оказалась на краю большого политического извержения
- Ложь. Обман
- Один большой Зеленский
- “Зеленский в чрезвычайно сложной ситуации. Терпение украинского народа не безгранично”
- Россия возвращается. Портновско-Коломойский переворот в стране
- Офис Президента: в обьятьях ФСБ
- Почему кумовство первых лиц опасно для всех
- Фармакологическая мафия снова захватила министерство
- Зря-платы. Часть 2: фальсификация кадровых конкурсов - на личном опыте
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 08:00
- Зеленський почав візит до ОАЕ, у вівторок у Саудівський Аравії розпочнуться переговори між РФ і США, можливо - і Україною
- 21:26
- Волтц: США заслуговують на відшкодування від України
- 21:19
- Зеленський назвав справжні гарантії, яких хоче Україна від союзників. Україна не гірше Ізраїлю!
- 18:09
- Єгор Фірсов: Ілюзія виборів і миру
- 16:56
- Пробують, як гопники, забрати власність. Я знав про санкції ще з 2020 року. Зеленський 6 років мене ненавидить, - Порошенко
- 14:02
- На Буковині свавілля попів УПЦ активізувало переходи громад до ПЦУ
- 13:40
- У Миколаєві ворог вразив ТЕС, 46 тис абонентів без тепла
- 12:44
- Ігор Луценко: Ми можемо відкинути ворога. І ми це робимо
- 10:28
- Ворог просунувся біля шести сіл на Донеччині
- 08:00
- Politico: делегація США вирушила до Ер-Ріяду на переговори щодо України
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.