Експерт пояснив, що криється за збільшенням експорту електроенергії в півтора рази

|
Версия для печатиВерсия для печати

Суттєве, майже в півтора рази збільшення експорту електроенергії є наслідком монополізму і має негативні для українського споживача наслідки.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук пише Andriy Gerusколишній член НКРЕКП.

Зокрема він пояснює, що оприлюднені цифри про те, що за 9 міс цього року Україна збільшила експорт е/е на 48%, потрібно розуміти з точки зору того, що компанія ДТЕК (власником є Ринат Ахметов, — ред.) контролює майже 100% експорту.

Андрій Герус стверджує, що експортовані у Європу 3,2 млрд кВт-г. повністю були вироблені вугільними ТЕС, 80% затрат ТЕС - це вугілля. «Таким чином "експорт вугілля по проводах" склав 1,6 млн тон вугілля. Просто екологічно шкідливе вугілля (із сіркою понад 1%) у Європу непрохідне. Тому спалили його тут, сірку і СО2 залишили украінським громадянам, а е/е відправили у Європу», — пояснює він.

При цьому у березні-липні у Європу українську електроенергію продавали дешевше, аніж українським споживачам на оптовому ринку. У інші періоди цього року - дорожче.  «У Молдову експорт почався з 1 квітня цього року, в період дії надзвичайного стану в енергетиці (пам'ятаєте ці страшилки про віялові відключення?). Він склав 970 млн кВт-г.
Експорт у Молдову - це мікс теплової генерації та Енергоатому, тому точно сказати, скільки спалили вугілля для цього експорту - важко. Думаю, 200 тис тон - буде більш-менш коректне припущення. Продаж української електроенергії у Молдову здійснюється дешевше, аніж продаж української е/е українським споживачам», - констатує Герус.

При цьому абсолютно нелогічно виглядають постійні застереження профільного міністерства про дефіцит вугілля. Так як «"експорт вугілля по проводах" склав не менше 1,8 млн тон вугілля (марка Г). І тепер головне - пафосно із великим піаром імпортувати 0,1 млн тон», — твержить експерт.

Андрій Герус резюмує: «Це потрібно для цього, щоб всіх заставити повірити у велику енергодефіцитність і заставити платити Роттердам+. А якщо і ТЕС, і вугілля, і експорт, в одних руках одного монополіста, то план абсолютно реалістичний і робочий. Монополія - це не просто якесь нехороше слово. Це можливість робити все те, що якраз і роблять у нас».

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]