Експерт пояснив, що криється за збільшенням експорту електроенергії в півтора рази
Суттєве, майже в півтора рази збільшення експорту електроенергії є наслідком монополізму і має негативні для українського споживача наслідки.
Про це на своїй сторінці у Фейсбук пише Andriy Gerus, колишній член НКРЕКП.
Зокрема він пояснює, що оприлюднені цифри про те, що за 9 міс цього року Україна збільшила експорт е/е на 48%, потрібно розуміти з точки зору того, що компанія ДТЕК (власником є Ринат Ахметов, — ред.) контролює майже 100% експорту.
Андрій Герус стверджує, що експортовані у Європу 3,2 млрд кВт-г. повністю були вироблені вугільними ТЕС, 80% затрат ТЕС - це вугілля. «Таким чином "експорт вугілля по проводах" склав 1,6 млн тон вугілля. Просто екологічно шкідливе вугілля (із сіркою понад 1%) у Європу непрохідне. Тому спалили його тут, сірку і СО2 залишили украінським громадянам, а е/е відправили у Європу», — пояснює він.
При цьому у березні-липні у Європу українську електроенергію продавали дешевше, аніж українським споживачам на оптовому ринку. У інші періоди цього року - дорожче. «У Молдову експорт почався з 1 квітня цього року, в період дії надзвичайного стану в енергетиці (пам'ятаєте ці страшилки про віялові відключення?). Він склав 970 млн кВт-г.
Експорт у Молдову - це мікс теплової генерації та Енергоатому, тому точно сказати, скільки спалили вугілля для цього експорту - важко. Думаю, 200 тис тон - буде більш-менш коректне припущення. Продаж української електроенергії у Молдову здійснюється дешевше, аніж продаж української е/е українським споживачам», - констатує Герус.
При цьому абсолютно нелогічно виглядають постійні застереження профільного міністерства про дефіцит вугілля. Так як «"експорт вугілля по проводах" склав не менше 1,8 млн тон вугілля (марка Г). І тепер головне - пафосно із великим піаром імпортувати 0,1 млн тон», — твержить експерт.
Андрій Герус резюмує: «Це потрібно для цього, щоб всіх заставити повірити у велику енергодефіцитність і заставити платити Роттердам+. А якщо і ТЕС, і вугілля, і експорт, в одних руках одного монополіста, то план абсолютно реалістичний і робочий. Монополія - це не просто якесь нехороше слово. Це можливість робити все те, що якраз і роблять у нас».
В тему:
- Суд рассмотрит отмену формулы «Роттердам+» 1 декабря
- Власть Украины кормит врага
- Украина будет покупать уголь за валюту в США, Австралии или ЮАР
- Обнаружен сговор при утверждении формулы «Роттердам+»
- «Центрэнерго» прячет данные о поставщиках и новую цену угля из России и ОРДЛО
- Суд поддержал олигархов и схему «Роттердам+», — нардеп
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:29
- Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
- 20:00
- У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
- 18:08
- Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
- 16:01
- Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
- 15:45
- Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
- 15:09
- Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
- 14:10
- Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
- 12:29
- Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
- 12:01
- Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
- 10:02
- Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.