Фахівці пояснили, чим відрізняється ID-картка від біометричного паспорту

|
Версия для печатиВерсия для печати

Нові біометричні документи стрімко увірвалися в життя українців. В чому полягає різниця між закордонним паспортом та документом для внутрішнього використання, пояснили в прес-службі ДП «Документ», яке виготовляє вказані документи.

Наразі українці замість старих документів отримують біометричні паспорти нового зразка. Причому як для виїзду за кордон, так і для внутрішнього використання у вигляді ID–карток. В обидва документи вмонтовані спеціальні електронні чипи, в яких міститься уся інформація про власника. Проте їх призначення суттєво різниться. 

Так, біометричний закордонний паспорт – це документ, що посвідчує особу людини за кордоном. Такий паспорт виготовляється у формі книжечки, має тридцять чотири сторінки, куди вносяться дані про перетин кордону. Сам чип міститься в палітурці з цифровим фото власника, відсканованим підписом і відбитками пальців.

ID-паспорт – це внутрішній документ громадянина України. Він виготовляється у вигляді картки і посвідчує особу на території нашої держави.

Оформити біометричний закордонний паспорт можна у будь-якому підрозділі Державної міграційної служби або в паспортному сервісі. А от ID-картку – лише за місцем реєстрації особи. Ще одна суттєва різниця – закордонний біометричний паспорт, на відміну від внутрішнього, можна оформити навіть для немовляти.

Громадянам варто пам’ятати, що такі документи мають обмежений термін дії. ID-картки для людей віком від 14 до 18 років діють чотири роки. З вісімнадцяти – десять. Закордонні ж паспорти для осіб до 16-ти років виготовляються на чотири роки. А вже з 16-ти – на десятиріччя.

У нових документів високий рівень захисту, їх майже неможливо підробити. А завдяки внесеним біометричним даним та відбиткам пальців, таким паспортом ніхто, окрім власника, скористатися не зможе.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]