Катастрофа Ан-26: у Кабміні заявив про системні порушення в університеті Кожедуба

|
Версия для печатиВерсия для печати

Напрацювання урядової комісії з розслідування катастрофи АН-26Ш у Чугуєві будуть направлені до правоохоронних оранів, а потім до суду для встановлення винних.

Про це сказав під час засідання уряду голова урядової комісії з розслідування причин катастрофи літака АН-26Ш віцепрем'єр-міністр України - міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

«Всі матеріали, які напрацьовані урядовою комісією, будуть передані до правоохоронних органів, які продовжують на сьогодні здійснювати слідчі дії з метою встановлення безпосередніх винних у цій страшній трагедії», - сказав він.

За словами Уруського, потім матеріали будуть направлені до суду для встановлення винних.

Уруський повідомив, що катастрофа літака сталася внаслідок дії групи небезпечних фактів, зокрема, це відмова лівого двигуна літака, що спричинило виникнення особливої ситуації, несвоєчасне переведення літака на зниження тощо. А також - втрата швидкості на передпосадковій прямій, яка призвела до звалювання літака з подальшим зіткненням з земною поверхнею.

Окрім того, зазначив урядовець, серед інших причин катастрофи літака - загально прийнята практика виконання на літаку Ан-26 зльотів "конвеєром": через швидкоплинність процесу екіпаж не зміг ідентифікувати відмову техніки та своєчасно припинити зліт. А також загально прийнята у військовій частині практика перебільшення одночасної кількості людей на борту та змішування екіпажів курсантів-штурманів та курсантів-пілотів.

Окрім того, зауважив Уруський, - порушення планової таблиці польотів та перебування у польоті осіб, які не були передбачені у плановій таблиці польотів, та неприпинення порушень польотів керівництвом.

«Головні причини катастрофи - відсутність дієвого контролю за організацією та виконання польотів з боку посадових осіб університету ім. Кожедуба та системне порушення правил польотів у в університеті", - заявив Уруський.

Нагадаємо, що увечері 25 вересня при заході на посадку на аеродром у місті Чугуєві на Харківщині розбився літак Ан-26 Повітряних сил Збройних сил України. На борту перебували 27 осіб: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил. На місці катастрофи загинули 25 осіб, один курсант помер у лікарні від опіків. Єдиний, хто вижив, - курсант В'ячеслав Золочевський - перебуває на лікуванні у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону.

20 жовтня у Сухопутних військах Збройних сил України виплатили одноразову грошову допомогу родинам курсантів, які загинули внаслідок катастрофи.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com