Катастрофа Ан-26: у Кабміні заявив про системні порушення в університеті Кожедуба

|
Версия для печатиВерсия для печати

Напрацювання урядової комісії з розслідування катастрофи АН-26Ш у Чугуєві будуть направлені до правоохоронних оранів, а потім до суду для встановлення винних.

Про це сказав під час засідання уряду голова урядової комісії з розслідування причин катастрофи літака АН-26Ш віцепрем'єр-міністр України - міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

«Всі матеріали, які напрацьовані урядовою комісією, будуть передані до правоохоронних органів, які продовжують на сьогодні здійснювати слідчі дії з метою встановлення безпосередніх винних у цій страшній трагедії», - сказав він.

За словами Уруського, потім матеріали будуть направлені до суду для встановлення винних.

Уруський повідомив, що катастрофа літака сталася внаслідок дії групи небезпечних фактів, зокрема, це відмова лівого двигуна літака, що спричинило виникнення особливої ситуації, несвоєчасне переведення літака на зниження тощо. А також - втрата швидкості на передпосадковій прямій, яка призвела до звалювання літака з подальшим зіткненням з земною поверхнею.

Окрім того, зазначив урядовець, серед інших причин катастрофи літака - загально прийнята практика виконання на літаку Ан-26 зльотів "конвеєром": через швидкоплинність процесу екіпаж не зміг ідентифікувати відмову техніки та своєчасно припинити зліт. А також загально прийнята у військовій частині практика перебільшення одночасної кількості людей на борту та змішування екіпажів курсантів-штурманів та курсантів-пілотів.

Окрім того, зауважив Уруський, - порушення планової таблиці польотів та перебування у польоті осіб, які не були передбачені у плановій таблиці польотів, та неприпинення порушень польотів керівництвом.

«Головні причини катастрофи - відсутність дієвого контролю за організацією та виконання польотів з боку посадових осіб університету ім. Кожедуба та системне порушення правил польотів у в університеті", - заявив Уруський.

Нагадаємо, що увечері 25 вересня при заході на посадку на аеродром у місті Чугуєві на Харківщині розбився літак Ан-26 Повітряних сил Збройних сил України. На борту перебували 27 осіб: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил. На місці катастрофи загинули 25 осіб, один курсант помер у лікарні від опіків. Єдиний, хто вижив, - курсант В'ячеслав Золочевський - перебуває на лікуванні у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону.

20 жовтня у Сухопутних військах Збройних сил України виплатили одноразову грошову допомогу родинам курсантів, які загинули внаслідок катастрофи.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:02
Чому "вибори весною" це афера або підготовка до шахрайства
15:50
ВРП одноголосно дозволила арештувати голову Господарського суду Львівщини, який вимагав $1млн хабаря
15:40
Українське командування "подарувало" росіянам ключовий укріпрайон під Покровськом, - Бутусов
15:09
ВВС: до кінця 2024 року в росії мали виробити понад 20 літаків Superjet 100, але побудували лише 7, тай й ті добудовані «з довоєнного доробку»
14:22
Син нардепки від «ЄС» Южаніної вчиняє ДТП під наркотиками і був знятий з військового обліку за станом здоровʼя
14:06
Румунія і Болгарія з 1 січня 2025 року увійдуть до Шенгенської зони
13:07
Конструктора КБ "Марс" Шатського ліквідували в Москві, він модернізував ракети X-59, - росЗМІ
13:01
Де процвітає корупція: у телефоні екскерівниці Хмельницької МСЕК Крупи виявили листування з працівниками ДБР, прокуратури та митниці, - ЗМІ
12:03
Тотальна корумпованість МВС: елітна нерухомість у Грузії та оборудки - у посадовця міністерства знайшли незаконних статків на 20 мільйонів
11:02
Криптовалюту легалізують в Україні на початку 2025 року, але без податкових пільг – Гетманцев

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]