Київ готує всі свої лікарні під COVID-19, Кличко просить допомоги у відомчих

|
Версия для печатиВерсия для печати

Станом на 13 жовтня у Києві 17 лікарень вже приймають хворих на коронавірусну хворобу та осіб з підозрою на неї.

5 медичних закладів столиці ще готуються до прийому таких хворих.

Це всі 22 лікарні міста.

Зокрема, ліжка для пацієнтів з COVID-19 розгортають у Київському міському центрі радіологічного захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та столичних лікарнях №1, 12 ,15 та 18. 

Про це повідомив голова Київської міської держадміністрації Віталій Кличко під час брифінгу 13 жовтня.

За словами очільника столиці, один із поверхів міської клінічної лікарні №18 наразі обладнують під відділення для прийому хворих на коронавірусну хворобу. 

"Там розгорнули інфекційне відділення на 100 ліжок, також є 60 ліжок для прийому пацієнтів з підозрою на COVID-19. Таких хворих лікарня вже почала приймати. 

В інфекційному відділенні поки триває переобладнання – будуть окремо палати для інтенсивної терапії. 

Лікарня вже отримала від міста медикаменти, понад 300 тисяч гривень та 4 апарати ШВЛ. 

В лікарні вже обладнали 30 точок для подачі кисню, всього їх буде 80", – розповів Кличко. 

У медзакладі сформували 10 бригад медичного персоналу для роботи в інфекційному відділенні. Загалом в Києві вже розгорнули понад 2730 ліжок в 22 столичних лікарнях, 17 з яких вже приймають пацієнтів. 

Віталій Кличко наголосив на тому, що місто робить все самотужки, а медзаклади Академії медичних наук досі не приймають пацієнтів. 

"При цьому державні відомчі та медзаклади Академії медичних наук не приймають киян хворих на коронавірус, хоча мають загалом 11 тисяч ліжок і кваліфікований персонал", – розповів Кличко.

Нагадаємо, що раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю "Українській правді. Життя" запевнив, що лікарі НАН готові лікувати хворих на COVID-19.

Він уточнював, що НАН вже прийняли рішення розпочати роботу з хворими на COVID-19, а от інші лікарні, наприклад, обласні та підпорядковані "Укрзалізниці" ще готуються виділити ліжко-місця під госпіталізацію. 

Також стало відомо, що лікарня №12, яка раніше госпіталізувала пацієнтів зі швидкої, згодом буде доступною тільки для пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19. Інші пацієнти не зможуть перебувати в лікарні з хворими на COVID-19 через специфіку приміщення та вентиляції. Вона однокорпусна, і в ній можна розміщати тільки одних пацієнтів. 

"Якщо це інфекційні пацієнти –  то туди не можна класти інших пацієнтів, тому що в нас єдина витяжка, вентиляція, і все це по вентиляційній трубі буде розповсюджуватися по інших поверхах, тому що COVID-19 передається повітряно-крапельним шляхом", – пояснюють в медзакладі.  

Нагадаємо, що нещодавно пацієнти столичної лікарні скаржилися на те, що хворих на COVID-19 вже кладуть у корпус з пацієнтами груп ризику.

Зокрема, через нестачу місць у Олександрівській клінічній лікарні міста Києва ліжка для хворих на COVID-19 розмістили у корпусі з пацієнтами, які страждають на ниркову недостатність. 

Пацієнти, які лікуються у відділенні, стурбовані таким рішенням, оскільки через ослаблений імунітет перебувають у підвищеній зоні ризику.  

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]