Китайська компанія CNBM поскаржилась Зеленському на "рейдерство" ГПУ та СБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

ТОВ «Восход Солар» - дочірня компанія Китайської Національної Групи Корпорацій по будівельним матеріалам - просить президента України захистити їх від рейдерства.

Про це компанія повідомляє у своєму відкритому листі на ім'я президента.

Так, дочірнє підприємство Материнської Компанії звернулась до новообраного президента Зеленського, попросивши його про допомогу у захисті своїх активів від рейдерів, а саме – захистити сонячну електростанцію потужністю у 53 МВт у Миколаївській області.

Справа в тому, що представники китайської компанії стверджують, що на їх активи незаконно претендує Павло Фукс – український підприємець, відомий у ЗМІ купівлею боргів підприємств по всій території України. Також повідомляється, що бізнесмен Фукс, маючи зв’язки в українських судах і силових структурах у вигляді Генеральної Прокуратури та СБУ, впливає на прозорість судових справ між китайською ТОВ «Восход Солар» та ТОВ «ФК Веста», котру ЗМІ пов’язують з олігархом Фуксом.

Китайський інвестор повідомляє Президенту України, що своїми рішеннями Глава Прокуратури Юрій Луценко і один з керівників СБУ – Генерал-полковник Демчина призначили десятки слідчих та прокурорів для обслуговування приватних інтересів ТОВ «ФК Веста», намагаючись незаконними методами зупинити роботу підприємства.

Паралельно цим діям, відповідно до тексу відкритого листа, Південно-Західний господарський апеляційний суд практично без розгляду відхилив апеляцію «Восход Солар», а після – виніс вигідне Павлу Фуксу рішення, провівши у нарадчій кімнаті менше 2 хвилин, на їхню думку, це свідчить про те, що текст рішення був підготовлений заздалегідь і мав очевидні ознаки корупційних дій.

Висновок, зроблений одним з найбільших в Україні інвесторів виявився невтішним – як вважає китайська сторона, судова реформа під керівництвом Грановського-Порошенко виявились неефективною, а судові та силові органи продовжують обслуговувати інтереси окремих осіб, що може серйозно вплинути на інвестиційну привабливість України. Також інвестори розраховують на активну участь Президента у цій справі.

CNBM – державна китайська корпорація, яка займає 243 місце у рейтингу видання Forbes Fortune 500 з річним доходом у 31,71 млрд доларів США та володіє десятьма сонячними електростанціями в Україні, загальною потужністю в 267 МВт.

Як відомо, із запровадженням "зеленого тарифу" у 2008 році на українському ринку з’явилась компанія Activ Solar GmbH (Австрія) братів Андрія і Сергія Клюєвих.

Після втечі нардепа Андрія Клюєва з країни у 2016 році, сонячні електростанції, збудовані нею, перейшли до їхнього кредитора - китайського підприємства CNBM International Corporation.

Наразі під контролем CNBM знаходиться 10 підприємств, зокрема ТОВ "Восход Солар".

Сума їхніх потужностей дорівнює близько 301 МВт. У руках CNBM найбільший рівень концентрації в сонячному секторі. Їм належить друге місце на ринку зеленої енергетики після групи "ДТЕК".

Згідно з даними YouControl, фінансова компанія "Веста" створена 6 квітня 2017 року для надання фінансових послуг зі статутним капіталом в 7 млн грн. Її 99% належить Вікторії Бондаренко, а 1% — екс-голові Альфа-Банку Андрію Волкову (співвласник інвестиційної компанії Investohills Capital, в 2014 році очолював Нацкомфінпослуг — А).

"За цією компанією стоїть британський капітал. Це не українські, а іноземні гроші", — говорила заступник директора-розпорядника ФГВФО Світлана Рекрут.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]