Курс долара рекордно впав до позначки квітня 2018 року

|
Версия для печатиВерсия для печати

Офіційний курс долара відносно національної валюти України опустився нижче позначки 26 гривень за долар. Це сталося вперше з 13 квітня 2018 року.

Такі дані наводить Національний банк України, передає Громадське.

Так, на 5 липня 2019 року Нацбанк встановив курс долара на рівні 25,87 гривні за долар. За день основна валюта здешевшала на 0,67% або на 17 копійок. Востаннє офіційний курс долара був нижчим 26 гривень за долар 13 квітня 2018 року.

Загалом від початку року американська валюта здешевшала на 6,6% або на 1,81 гривні.

Однією з причин зміцнення гривні в Україні є надходження валюти від продажу державою боргових облігацій іноземцям. Так, іноземні інвестори, купуючи гривневі облігації, продають свою валюту в Україні. Однак існує ризик того, що по завершенню терміну обігу цих облігацій ці інвестори захочуть вивести номінал та відсотки за ними у валюті за кордон, що спровокує падіння курсу гривні.

Напередодні повідомлялось, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України зріс у 8 разів.

Раніше стало відомо, що нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Також іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]