Міністр охорони здоров'я каже, що ситуація з COVID-19 близька до катастрофічної
Ситуація з COVID-19 близька до катастрофічної і кожен з нас несе особисту відповідальність за розповсюдження коронавірусної хвороби.
Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов у Верховній Раді 3 листопада, повідомляє УП-Життя.
"Ми дійшли точки неповернення і близькі до катастрофи. Ситуація критична не тільки в Україні, а й в усьому світі. Англія, Франція, Австрія, Німеччина, Іспанія знову вводять жорсткі карантинні обмеження не просто так", - розповів Степанов.
За його словами, навантаження від COVID-19 не витримують навіть найпотужніші медичні системи європейських країн. "Попереду важкі часи. Наступні слова багатьому не сподобаються, але це факт. Немає когось окремого відповідального за боротьбу з ковідом.
Настав час особистої відповідальності кожного. Коронавірус розповісюджується виключно від однієї людини до іншої. Тому кожен з нас несе особисту відповідальність за розповсюдження коронавірусної хвороби. Ми не можемо за вас виконати правила. Тільки ви самі можете вберегти себе", - сказав міністр.
Степанов нагадав, що потрібно дотримуватися дистанції і носити маску, а у разі виникнення перших симптомів поводитися відповідально - звернутися до лікаря, ізолюватися, не наражати на небезпеку оточуючих. "Ситуація швидко перетворюється зі складної на катастрофічну. нам необхідно приготуватися до неминучого. Легко пройти другу хвилю - неможливо", - додав міністр.
Також Степанов зазначив, що у МОЗ планують збільшити кількість ліжко-місць на декілька десятків тисяч. "Ресурс медичної системи є обмеженим - і становить він 52 тисячі ліжок. Це 30% від усієх кількості по країні. Інші хвороби не робили канікули у зв’язку з коронавірусом.
Зараз МОЗ працює над збільшенням кількості ліжок ще на декілька десятків тисяч. Але з якою кількістю ми б не додавали місця, коронавірус розповсюджується значно швидше", - розповів міністр. За його словами, якщо заповнення ліжок сягне 100%, МОЗ почне застосовувати протоколи медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги хворим з більшими шансами на виживання.
За добу 2 листопада в Україні діагноз COVID-19 підтвердили 8 899 особам - це антирекорд, померли 157 хворих, одужали 5 100 пацієнтів.
В тему:
- Скільки хворих на COVID-19 насправді є в Україні?
- "Не паниковать" - мало. Как нам всем надо менять поведение из-за COVID-19
- 2019-nCoV: бомба планетарного масштаба
- Коронавирус Covid-19: почему надо действовать прямо сейчас
- Коронавірус COVID-19: куди звертатись і що робити - інструктаж МОЗ (ВІДЕО)
- Офіційно: Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 (постанова Кабміну)
- Когда появится вакцина от коронавируса?
- 13 мифов о коронавирусе. Что нужно знать, чтобы не поддаваться панике
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 10:02
- Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ
- 08:00
- Окупанти просунулись у Торецьку та ще біля 4 сіл
- 20:00
- У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
- 19:07
- Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
- 18:44
- "Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
- 18:05
- Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
- 16:09
- Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
- 14:05
- Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
- 13:11
- Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
- 12:07
- Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.