МВФ, СБ та ЄБРР наївно вимагають покарати власників банків-банкрутів
Міжнародний валютний фонд, Світовий банк і Європейський банк реконструкції та розвитку спільно закликали Нацбанк і Мінфін продовжувати зусилля по мінімізації вартості банківської кризи для українських платників податків.
Про це повідомляє FinClub.
«Наші інституції рішуче підтримують зусилля української влади, спрямовані на мінімізацію витрат для платників податків у зв\’язку з банкрутствами банків, відповідно до чинного законодавства України, які також є ключовим зобов\’язанням влади відповідно з нашими програмами підтримки», — йдеться в листі кредиторів.
Його підписали глава місії МВФ в Україні Рон ван Руден, директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж.
Ціна, яку заплатили українці за фінансову стабілізацію, надзвичайно висока.
«Для платників податків вартість банкрутств банків з 2014 року становила понад 215 млрд гривень, з яких 155 млрд гривень витрачено на націоналізацію Приватбанку (або близько 7,5% від ВВП 2017 року)», — підкреслюється в листі.
Щоб повернути ці кошти, міністру фінансів Олександру Данилюку та в.о. глави НБУ Якову Смолію рекомендують дотримуватися ряду принципів.
«Перетворення зобов\’язань пов\’язаних сторін банку в його капітал (bail-in), повернення непрацюючих кредитів за допомогою юридичної процедури „колекшн“, звернення стягнення на об\’єкти забезпечення, а також притягнення до відповідальності колишніх власників збанкрутілих банків за збитки», — перераховують міжнародні кредитори.
Таким чином, цей лист варто сприймати як підтримку зусиль НБУ і Мінфіну щодо стягнення з екс-власників Приватбанку витрат, понесених на націоналізацію банку — вже витрачено 155,4 млрд гривень, а також на підтримку проведеної операції bail-in на 29,4 млрд гривень, яку в українських і міжнародних судах оскаржують пов\’язані особи і кредитори Приватбанку.
МФО також «закликали всі гілки виконавчої влади та правоохоронні органи ретельно координувати свої зусилля по максимально можливому зниженню вартості банкрутства банків».
Нагадаємо, за результатами аудиту збитки, завдані Приватбанку внаслідок шахрайських дій на користь екс-акціонерів, сягають 5,5 мільярда доларів.
На фото: В НАБУ расследуют растрату НБУ 12 млрд грн во времена Кубива и Гонтаревой, последняя, в частности, причастна к дорого обошедшемуся государству банктротству Дельта банка (собственник Николай Лагун - на фото справа)
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 08:02
- Ворог просунувся у Кураховому, Берестках і ще біля 5 населених пунктів
- 20:00
- У п'ятницю дощ і сніг - на заході та півночі України
- 18:00
- Повернення на службу після СЗЧ або дезертирства: президент підписав закон
- 17:34
- Президент підписав історичне підвищення податків в Україні
- 16:44
- У Львові на честь Ірини Фаріон перейменували вулицю
- 15:37
- Нідерланди "поставили на паузу" передачу Gripen Україні
- 14:21
- Повітряні сили атаку рф: збито 90% крилатих ракет, але є 12 влучань в енергооб'єкти
- 13:36
- Як працює лізинг нового авто в Україні
- 12:02
- Майно родичів ексміністра Ставицького нібито знову арештували, але ОГП не називає ані дату арешту, ані номера рішення суду, ані кримінальної справи
- 11:03
- SBS: Південна Корея відмовила Україні у продажі зброї
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.