Пленум Верховного Суду виступив проти законопроєкта Президента про діяльність органів суддівського управління

|
Версия для печатиВерсия для печати

Пленум Верховного Суду 16 вересня виступив проти президентського законопроєкту про діяльність органів суддівського управління (№1008), угледівши в ньому ризики не тільки для Верховного Суду, а й усієї судової влади.

Про це повідомляє "Судово-юридична газета".

При цьому ВС підтримав пропозицію зрівняти у виплаті винагороди суддям першої та апеляційної інстанцій, як тим, хто пройшов успішно кваліфікаційне оцінювання, так і тим, хто ще не завершив його.

"Президентський законопроєкт №1008 ніяк не доводить необхідність скорочення Верховного Суду. У ньому констатуються переважно проблеми ВККС, Вищої ради правосуддя, проблеми кваліфоцінювання, нерівність в оплаті праці суддів і відсутність їх достатньої кількості", - зазначила голова Верховного Суду Валентина Данішевська.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя вважає, що окремі положення законопроєкту №1008 викликають застереження і начебто ставлять під сумнів гарантії незалежності судової гілки влади.

Цей законопроєкт, зокрема, пропонує зменшити склад Верховного Суду з 200 суддів до 100 суддів. Згідно з чинним законодавством, до Верховного Суду входять щонайбільше 200 осіб. Також пропонується уповноважити Вищу раду правосуддя призначати членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) і скоротити кількість членів ВККС з 16 до 12.

Законопроєкт передбачає, що термін повноважень члена комісії становитиме чотири роки; одна людина не зможе здійснювати повноваження члена ВККС два терміни поспіль.

Призначення на посади 12 членів ВККС буде здійснюватися Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу. Вища рада правосуддя утворює конкурсну комісію, до складу якої входитимуть три людини, обрані Радою суддів України з-поміж її членів; три людини з числа міжнародних експертів, запропонованих до складу громадської ради міжнародних експертів міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції.

Підставою для перезапуску ВККС президент вважає її незадовільну роботу в нинішньому форматі.

Згідно з чинним законодавством, до складу ВККС обирають або призначають 16 членів: з'їздом суддів України - вісім; з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ - два; з'їздом адвокатів України - два; уповноваженим Верховної Ради з прав людини - два; головою Державної судової адміністрації України - два.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com