"Поховани" в Нацполиції справи про напади на активістів передадуть у СБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що кримінальні справи про напади на громадських активістів будуть передані в Службу безпеки України.

Про це він сказав на Форумі реформ "На шляху у Вільнюс" у вівторок.

"Ми намагаємося всі ці справи, пов'язані з нападами на активістів, передати в один орган досудового розслідування - це Служба безпеки України. Є деякі особливості, чому саме туди передаються ці справи. Ми розуміємо, що контекст, чому ці напади відбуваються, єдиний для всієї України, незалежно від регіону. Тому краще для нас, щоб ця служба була єдиним органом досудового розслідування", - сказав генеральний прокурор.

Він додав, що і процесуальне керівництво теж буде здійснювати один підрозділ Офісу Генеральної прокуратури.

Нагадаємо, влітку 2019 року Верховна Рада VIII скликання затвердила висновки тимчасової слідчої комісії з питань нападів на активістів.

У 41-сторінковому документі йшлося, що правоохоронні органи не знайшли замовників убивства Катерини Гандзюк і Віталія Олешка, тому контроль за досудовими розслідуваннями за цими кримінальними провадженнями потрібно продовжувати.

Також депутати визнали напади на активістів в Одесі системними, що місцева влада залучає до цієї діяльності комунальну силову структуру "Муніципальна варта".

ТСК звернула увагу на необхідність суттєвої активізації зусиль правоохоронних органів для розслідування нападів на громадських активістів і передачі справ до судових органів.

У грудні 2019 року Верховна Рада IX скликання створила нову тимчасову слідчу комісію з розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших активістів у 2017-2018 роках. Її очолив депутат Ігор Васильєв.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]