Польща подвоїть чисельність армії через загрозу Росії та Білорусі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Правляча партія Польщі "Право і справедливість" у вівторок представила план, спрямований на "радикальне" зміцнення армії на тлі міграційного тиску з Білорусі та російської загрози на Сході.

Про це йдеться в публікації агентства АР.

Законопроєкт, який потребує схвалення парламенту та президента, спрямований на заміну існуючого з 1967 року. У той час Польща був членом організації Варшавського договору під проводом СРСР. З 1999 року Польща стала членом НАТО і регулярно інвестує у свою оборону щонайменше  2% свого ВВП.

Глава "Права і справедливості" та віцепрем’єр Ярослав Качинський і міністр оборони Маріуш Блащак представили план збільшення оборонного бюджету та більш ніж двократне збільшення розміру польського війська - до щонайменше 250 тисяч солдатів та 50 тисяч резервістів.

Водночас зміни не передбачають відновлення обов'язкової військової служби.

"Ми відкидаємо ідею про те, що армія має бути невеликою і добре озброєною. На нашу думку, армія має бути великою і добре озброєною", - сказав Качинський, додавши, що він сподівається, що запровадження нової системи призведе до ситуації, в якій "Польща опиниться серед найсильніших членів НАТО".

За офіційними даними Міноборони, станом на кінець 2020 року в польській армії служило понад 128 тисяч військових - понад 107 тисяч у складі професійної армії та 21 тисяча у складі Сил територіальної оборони.

Качинський також повідомив, що Польща сподівається зміцнити свої сили, купуючи військову техніку США, але також розглядатиме варіанти європейської зброї.

Качинський заявив, що законопроєкт необхідний через погіршення міжнародної ситуації, а також у зв’язку з геополітичним розташуванням Польщі.  Він пояснив, що поруч – Росія з "імперськими амбіціями", а гібридна війна з використанням мігрантів ведеться з Білорусі проти Польщі та інших країн Європейського Союзу.

"Якщо ми хочемо уникнути найгіршого, тобто війни, то ми повинні діяти відповідно до старої формули: хочеш миру – готуйся до війни. Або ж, щоб не було війни: хочеш миру, то будуй сильну армію", - підкреслив Качинський.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]