Президент Назарбаєв: Основним патнером Казахстану в економіці є Китай

|
Версия для печатиВерсия для печати

Китай став основним партнером Казахстану в економіц за обсягом прямих іноземних інвестицій, виданих кредитів і спільних підприємств.

Про це заявив на зустрічі у вузькому складі з головою КНР Сі Цзіньпіном президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, передає УНІАН, з посиланням на Kapital.kz.

«Ми вирішили питання енергетичної співпраці, 25% нафти, що видобувається в Казахстані, проводиться китайськими компаніями. Зараз вони (китайські нафтові компанії - ред.) ставлять питання про продовження контрактів. Ми будемо дуже уважно це вивчати, тому що вони наші хороші партнери по спільній роботі. За ці роки поставлено більше 100 млн тонн нафти через Казахстан, більш 180 млрд кубометрів газу», - зазначив президент.

Крім того, за словами Назарбаєва, між країнами йде активна робота по двосторонньому розвитку відносин в сфері енергетики, транспорту і логістики. «Особливо хочемо відзначити вашу ідею розвитку Великого шовкового шляху "Один пояс - один шлях". Казахстан знає, що цей проект ви оголосили тут, у нас, вперше. І ми активно підтримали сполучення "Шовковий шлях" - "Нурли жол", ми підписали (договору. - ред.). За цей час Казахстан проклав нову залізницю від кордонів Китаю до Каспійського моря, з'єднав Хоргос з Алмати. Таким чином, питання забезпечення Казахстану і всієї Центральної Азії зв'язком з Китаєм вирішене», - підкреслив глава держави.

При цьому, на думку Нурсултана Назарбаєва, між Китаєм і Казахстаном немає невирішених питань, і відносини двох країн можна назвати «зразковими». «Ми в офіційному порядку за останній календарний рік зустрічаємося в третій раз (з головою КНР Сі Цзіньпіном - ред.). Це говорить про найвищий рівень співпраці між нашими країнами. Наші зустрічі, довірчі відносини впливають на весь спектр взаємин між нашими урядами, міністерствами і відомствами », - підкреслив президент Казахстану. Крім того, зараз розглядається питання про перенесення 6 китайських підприємств в Казахстан.

«Зараз ми здійснюємо, як ми домовилися, перенесення 51 підприємства в Казахстан, вже 3 працюють, по 6 йде робота, і далі ми продовжуємо», - повідомив президент, додавши, що товарообіг між країнами, за даними Китаю, зріс на 46%, а за даними РК - на 30%.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com