Опитування респондентів було проведено з 12 по 24 вересня 2018 Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) в ході якого методом особистого інтерв\’ю було опитано 2011 респондентів.
Результати даного опитування виявилися явно не на користь тих чиновників, які рапортують про успішність реформи. Тільки 3,9% (57 осіб) з опитаних відповіли, що вони знають досить добре про основні положення реформи.
При цьому КМІС зробив висновок, що судам України швидше або повністю довіряють лише 12,3% жителів України, а 44% (884 людини) припустили, що судова реформа була зовсім невдалою, а 21,2% (426 осіб) не змогли відповісти на це питання або відмовилися відповідати на нього.
Київський міжнародний інститут соціології — відома структура на ринку соцдосліджень, яка була створена ще в 1990 році. Однак голова Ради суддів О. Ткачук в тексті своєї заяви поставив під сумнів достовірність даного опитування, апелюючи тим, що КМІС — це «приватна українська компанія, яка співпрацює з Національним університетом» Києво-Могилянська академія«.
При цьому, Олег Ткачук особливо підкреслив, що «уникаючи потрібної в такому випадку деталізації, окремі засоби масової інформації поширили висновки КМІС як об\’єктивний рівень стану правосуддя в Україні, а також як показник результатів судової реформи.»
Голова Ради суддів України заявив, що очолювана ним структура «категорично спростовує достовірність таких і подібних висновків і закликає фахівців в галузі соціології уникати спокуси, з тих чи інших причин, принизити рівень довірити до судів в Україні, спотворити дійсність про стан справ в суспільстві, грунтуючись на результатах досліджень, які не витримують жодної критики.»
Дійсно, більшість соціологічних досліджень можна ставити під сумнів. Однак, в успішність результатів судової реформи не вірять не лише рядові учасники опитувань, але і багато шанованих суспільством експертів.
Як повідомлялося раніше, найбільшими провалами Петра Порошенка за чотири роки на посаді президента України є недореформована судова система, слабка боротьба з корупцією і збереження старої моделі управління державою, заснованою на клановості і верховенстві однієї людини. Таку думку висловили 50 експертів з різних сфер діяльності в опитуванні журналу «Новое время».