Рада ухвалила зперезапуск ВККС із пропозиціями Президента

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада ухвалила в цілому з пропозиціями Президента закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» (3711-д).

Рішення підтримали 305 народних депутатів.

«Президентом України були внесені відповідні пропозиції, головна з яких - це уточнення порядку прийняття рішення конкурсною комісією за участі міжнародних експертів у випадку, якщо комісія приймає це рішення більшістю голосів, тобто 4 з 6. Президентом України виключений відповідний абзац 20 із тексту закону, який вносив відповідну невизначеність. Тому позиція Президента є принциповою щодо дотримання рекомендацій саме Венеційської комісії щодо порядку прийняття рішення конкурсною комісією, яка буде допомагати обирати майбутній склад ВККС, і визначає, що в остаточному тексті закону рішення приймається чотирма голосами з шести у випадку, якщо за це рішення проголосували щонайменше два представники від міжнародних організацій», - сказав голова Комітету з питань правової політики Андрій Костін, представляючи пропозиції.

За словами Костіна, інші пропозиції Президента стосуються того, що в разі обрання складу ВККС не в повному обсязі, а законом передбачено мінімум 11 її членів, то в цьому складі має бути шість суддів згідно з рекомендаціями Венеційської комісії, які стосуються участі судової влади в органах суддівського врядування.

«Інші пропозиції технічні. Стосовно того, що відповідні процедурні рішення, які за законом має приймати голова Вищої ради правосуддя, може також приймати особа, яка виконує його обов'язки. Наразі ми не маємо голови ВРП, тільки особа, яка виконує обов'язки. Задля того, щоб не гальмувати процес, Президент запропонував відповідні технічні зміни», - зазначив Костін.

Як повідомляв Укрінформ, 8 липня Президент Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України». У своїх пропозиціях Президент вказує, що закон містить положення, які не узгоджуються між собою.

Парламент ухвалив закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» (№3711-Д) 29 червня. 2 липня ВР розблокувала підписання документа, відхиливши дві постанови про його скасування. 5 липня Голова ВР Дмитро Разумков підписав відповідний законодавчий акт і направив його на підпис Президенту.

Документ передбачає, що перший склад конкурсної комісії з відбору членів ВККС розпочинає роботу за умови призначення щонайменше чотирьох членів конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями.

Рішення першого складу конкурсної комісії є ухваленим, якщо за нього проголосували не менше чотирьох членів конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями.

У разі однакової кількості голосів «за» і «проти» голоси трьох членів конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями, є вирішальними.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]