Іслямов про блокаду Криму: Якби до неї приєдналася вся Україна, окупація б уже закінчилася
Громадянська блокада окупованого Росією Криму в 2015 році могла привести до звільнення півострова.
Таку думку висловив ініціатор блокади, віце-президент Всесвітнього конгресу кримських татар Ленур Іслямов, передає atr.ua.
«Ті люди, які приходили до нас, були настільки налаштовані на ту хвилю, щоб звільняти Крим, що по ідеї з такою енергетикою, з таким посилом ми б Крим звільнили, я абсолютно не сумніваюся. В той момент якби вся Україна піднялася, і ми робили блокаду, ми зайшли б до Криму, то не було б зараз там ніякого окупанта », - заявив Іслямов.
За його словами, учасникам блокади допомагали волонтери, люди дзвонили протестувальникам і розповідали про свою підтримку їхніх дій.
Ленур Іслямов підкреслив, що Громадянська блокада принесла чимало перемог, але попереду ще велика робота по звільненню захопленого Криму.
«Ми місію, яку на нас покладалася, ми зробили. Ми зупинили торгівлю і честь повернули материковій Україні в тому, що ми як мінімум з тими ворогами, які захопили вас і тримають заручників в Криму, ми з ними, принаймі, не торгуємо. Ось це дуже важливий момент. Звільнити ми вас не можемо, але ми точно їх не вважаємо друзями або бізнес партнерами», - сказав Іслямов.
Іслямов переконаний, що наступним кроком має стати надання Криму статусу кримськотатарської національно-територіальної автономії.
Економічна блокада окупованого Криму, ініційована віце-президентом Світового конгресу кримських татар Лєнуром Іслямова, лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим і главою Меджлісу Рефатом Чубаровим, почалася 20 вересня три роки тому. У цей день під гаслом «Досить годувати окупанта» лідери кримських татар вирішили припинити торгівлю з ворогом.
Вдень 20 вересня 2015 року учасники протесту перекрили дороги на трьох пунктах пропуску на адмінкордоні з півостровом: «Чонгар», «Чаплинка» і «Каланчак». Вони розгорнули протиавтомобільні їжаки, бетонні блоки і розставили шини. Потрапити до Криму і виїхати з нього з того моменту можна тільки на легкових машинах або пішки.
Перекривши дороги, кримські татари та українські патріоти вимагали скасувати закон про вільну торгівлю з півостровом.
Протестуючі, крім того, висунули ряд політичних вимог до керівництва РФ, а саме: звільнити незаконно утримуваних кримських татар і українців, припинити перешкоджати роботі кримськотатарських і українських ЗМІ в Криму, забезпечити допуск на півострів іноземним журналістам та міжнародним спостерігачам і зняти заборону на в'їзд лідерам кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову, а також членам національного руху.
Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв каже, що в 2015 році було важливо заблокувати торгівлю з окупантом, і це було правильне рішення. Через кілька місяців після початку блокади Кабмін офіційно заборонив переміщення вантажного транспорту через адмінкордон з півостровом. Санкції проти Росії за анексію Криму, в тому числі і торгові, ввели всі країни Євросоюзу, США і ряд інших країн світу.
Протестуючі прибрали блок-пости на всіх пунктах пропуску 31 грудня. Через рік економічну блокаду Криму в Україні і в світі назвуть першим і найдієвішим кроком до початку деокупації півострова. Одним з головних результатів блокади стало, в тому числі, припинення постачання електроенергії в окупований Крим.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 19:04
- Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
- 18:06
- Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
- 17:33
- Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
- 17:04
- Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
- 16:24
- Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
- 15:42
- А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
- 14:02
- Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
- 12:11
- Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
- 12:04
- З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
- 10:20
- Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.