Соціологи дослідили, яке найулюбленіше свято у українців

|
Версия для печатиВерсия для печати

Улюбленими офіційними святами українців є: Пасха – 82%, Різдво – 81%, Новий рік – 79%, Міжнародний жіночий день – 45%, Трійця – 35%, День Перемоги – 31%, День Незалежності України – 16%.

Такі результати соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 9 по 18 лютого 2018 року щодо ставлення українців до державних свят, повідомляє zik.ua.

За опитуванням соціологів, свята, що нагадують радянське минуле втратили свою значимість порівняно з попереднім роком – Міжнародний жіночий день (із 49% до 45%) і День Перемоги (із 37% до 31%).

Жіноча половина більше поважає релігійні свята та Міжнародний жіночий день (Різдво – 84% жінок проти 78% чоловіків, Великдень – 85% проти 79%, Трійцю – 39% проти 31% і Міжнародний жіночий день – 57% проти 32%).

Чоловіки в свою чергу більше люблять Новий рік (81% чоловіків проти 78% жінок) і, зрозуміло, День захисника України (16% проти 7%).

За регіональним розподілом релігійні свята є важливішими для Західного регіону, потім вже для Південного та Східного і найменш прихильний до церковних свят Центральний.

Новий рік, Міжнародний жіночий день і День перемоги найбільш популярні у Східній частині України, а в Західній найменш. З Днем незалежності України ситуація протилежна – українці заходу люблять його більше, ніж сходу (24% проти 19%).

Релігійні свята шанують представники всіх вікових груп. Окрім них, у категорії 18-39 років найпопулярнішими є Новий рік (85%) та Міжнародний жіночий день (49%). Зрозуміло, День Перемоги найбільш шанований серед людей пенсійного віку (42%). День незалежності України, як і День захисника України, навпаки, більше любить молодь.

Загалом дослідження показало, що наші співгромадяни ставляться до державних свят з повагою і лише 3% опитаних не вважають їх важливими.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com