Страйк в медуніверситеті Богомольця: маніпуляції, скандали

|
Версия для печатиВерсия для печати

В українському медуніверситеті імені Богомольця з 26 лютого оголосили страйк, мовляв, в зв’язку з втручанням МОЗ в роботу університету, навчання зупинили на невизначений час.

Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці у Facebook медуніверситету. Організаторами акції зазначено  «страйковий комітет», до якого, входять викладачі, і студенти. У повідомленні зазначено, що страйк розпочато «в зв'язку з безпрецедентним грубим і незаконним втручанням керівництва Міністерства охорони здоров'я України в незалежність і самоврядність» університету.

З 26 лютого навчальна і наукова діяльність зупинені на невизначений термін, відвідувачі допускаються тільки в приміщення клінік.

Протестуючі вимагають від президента України Петра Порошенка втрутитися в ситуацію.

Водночас МОЗ на своїй сторінці в Facebook опублікував заклик до співробітників і студентів не брати участь у страйку. У повідомленні говориться, що відомство отримує сигнали від викладачів і студентів університету, яких керівництво змушує брати участь в акції. Інформацію про те, що керівництво МОЗ блокує виплату зарплат і стипендій в НМУ, назвали завідомо неправдивою.

У міністерстві заявили, що до них звертаються занепокоєні викладачі та студенти через те, що їх "примушують" розпочати страйк.

Право на мирні зібрання університету чиновники поважають, але нагадують, що основне завдання цього вишу - це "підготовка кваліфікованого лікаря".

Наразі у вузі працює комісія перевіряючих з МОЗу, при цьому в міністерстві зазначили, що відсторонена ректорка Катерина Амосова "систематично не з'являється на засідання комісії, незважаючи на запрошення".

Гостра фаза конфлікту між МОЗ і університетом Богомольця почалась 20 лютого, а напередодні, 19 лютого з’явилася інформаціяпро доведення до самогубства студентки з Туркменістану, яка навчалась у цьому виші на факультеті стоматології. Першокурсниця Мукаддас Насирлаєва стрибнула з мосту Патона 30 січня. Біля університету Богомольця вимагають відповісти за самогубство студентки з Туркменістану 

Після цього Ректора медуніверситету ім. Богомольця відсторонили від роботи. У МОЗ повідомили, що через відсутність договору між медуніверситетом та Центром тестування студенти третього курсу стоматологічного факультету не змогли скласти обов'язковий для продовження навчання іспит. 

Катерина Амосова, донька відомого лікаря-науковця Миколи Амосова, назвала звільнення "розправою" за те що вона відмовилася розірвати угоду про безоплатне отримання послуг від центру тестування.

Також пані Амосова була невдоволена призначенням в. о. ректора професора університету Богомольця Михайла Захараша, з яким у неї півроку триває відкритий конфлікт.

Студенти минулого тижня організували акції протесту біля вишу і не пропускали пана Захараша на його робоче місце.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com