Суд дозволив Ахметову ще рік не повертати мільярдний борг Ощадбанку

|
Версия для печатиВерсия для печати

01 листопада Київський апеляційний госпсуд у рамках справи №910/3816/16 відмовився задовольнити клопотання Ощадбанку про скасування річної відстрочки, яку Госпсуд м. Києва 02.08.2017 надав для ТОВ «ЕСУ» (власник «Укртелекома», кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) по виплаті компанією 950 млн грн боргу перед Ощадбанком (по відсоткам за облігаціями).

Про це повідомляє Finbalance.

«Скрутний фінансовий стан ТОВ «ЕСУ» підтверджується його фінансовою звітністю за 2016 рік та І квартал 2017 року, при цьому, негайне виконання оскаржуваного рішення призведе до банкрутства останнього. Враховуючи доводи відповідача та можливі негативні наслідки, які будуть при негайному виконанню рішення суду, колегія суддів вважає обґрунтованим та правомірним висновок суду першої інстанції», - йдеться в постанові Київського апеляційного госпсуду від 01.11.2017.

Як писав Finbalance, 14 вересня Госпсуд м. Києва частково задовольнив позов Ощадбанку до ТОВ «ЕСУ» в ще одній справі – №910/8153/17 – та вирішив стягнути з відповідача 851 млн грн заборгованості за облігаціями (у т.ч. основна сума боргу, пеня, інфляційні втрати). Разом з тим, і в цьому випадку суд відстрочив виконання цього рішення на один рік.

У жовтні Госпсуд м. Києва на вимогу Фонду держмайна розірвав договір купівлі-продажу 92,79% акцій «Укртелекома», який був укладений в процесі приватизації компанії. ТОВ «ЕСУ» Р. Ахметова заявляло про намір подати апеляційну скаргу на це рішення.

Нагадаємо, в травні 2011 року ТОВ «ЕСУ», будучи на той час українською «дочкою» австрійської компанії EPIC, придбала 92,79% акцій «Укртелекома» у Фонду держмайна за 10,5 млрд грн.

Потім Р. Ахметов придбав у EPIC 100% акцій компанії UА Тelecominvest Limited, якій належать корпоративні права українського ТОВ "ЕСУ". Остання компанія є безпосереднім власником Укртелекому, контролюючи майже 93% акцій компанії.
Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що компанія "Укртелеком" була приватизована кіпрською компанією фактично безкоштовно.
У середині березня ТОВ «ЕСУ» мало погасити облігації на 4,6 млрд грн, однак не зробило цього.

Розміщення облігацій в 2011 році сприяло ТОВ «ЕСУ» приватизації 92,8% акцій «Укртелекома» (за них Фонд держмайна отримав 10,6 млрд грн).
Тоді основними покупцями облігацій ТОВ «ЕСУ» стали Ощадбанк і Укрексімбанк, які, за різними даними, придбали папери на суму по 2 млрд грн. Таким чином держбанки, принаймні, опосередковано посприяли переходу «Укртелекому» під контроль Р. Ахметова.

У лютому 2017 року стало відомо про судовий спір на Кіпрі на 656 млн євро, в рамках якого були заморожені 44% акцій SCM Holdings Ltd. Спостерігачі не виключали, що це може бути юридичний «маневр» групи СКМ Р. Ахметова, який покликаний зберегти контроль над «Укртелекомом».

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕН