Суд дозволив Ахметову ще рік не повертати мільярдний борг Ощадбанку

|
Версия для печатиВерсия для печати

01 листопада Київський апеляційний госпсуд у рамках справи №910/3816/16 відмовився задовольнити клопотання Ощадбанку про скасування річної відстрочки, яку Госпсуд м. Києва 02.08.2017 надав для ТОВ «ЕСУ» (власник «Укртелекома», кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) по виплаті компанією 950 млн грн боргу перед Ощадбанком (по відсоткам за облігаціями).

Про це повідомляє Finbalance.

«Скрутний фінансовий стан ТОВ «ЕСУ» підтверджується його фінансовою звітністю за 2016 рік та І квартал 2017 року, при цьому, негайне виконання оскаржуваного рішення призведе до банкрутства останнього. Враховуючи доводи відповідача та можливі негативні наслідки, які будуть при негайному виконанню рішення суду, колегія суддів вважає обґрунтованим та правомірним висновок суду першої інстанції», - йдеться в постанові Київського апеляційного госпсуду від 01.11.2017.

Як писав Finbalance, 14 вересня Госпсуд м. Києва частково задовольнив позов Ощадбанку до ТОВ «ЕСУ» в ще одній справі – №910/8153/17 – та вирішив стягнути з відповідача 851 млн грн заборгованості за облігаціями (у т.ч. основна сума боргу, пеня, інфляційні втрати). Разом з тим, і в цьому випадку суд відстрочив виконання цього рішення на один рік.

У жовтні Госпсуд м. Києва на вимогу Фонду держмайна розірвав договір купівлі-продажу 92,79% акцій «Укртелекома», який був укладений в процесі приватизації компанії. ТОВ «ЕСУ» Р. Ахметова заявляло про намір подати апеляційну скаргу на це рішення.

Нагадаємо, в травні 2011 року ТОВ «ЕСУ», будучи на той час українською «дочкою» австрійської компанії EPIC, придбала 92,79% акцій «Укртелекома» у Фонду держмайна за 10,5 млрд грн.

Потім Р. Ахметов придбав у EPIC 100% акцій компанії UА Тelecominvest Limited, якій належать корпоративні права українського ТОВ "ЕСУ". Остання компанія є безпосереднім власником Укртелекому, контролюючи майже 93% акцій компанії.
Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що компанія "Укртелеком" була приватизована кіпрською компанією фактично безкоштовно.
У середині березня ТОВ «ЕСУ» мало погасити облігації на 4,6 млрд грн, однак не зробило цього.

Розміщення облігацій в 2011 році сприяло ТОВ «ЕСУ» приватизації 92,8% акцій «Укртелекома» (за них Фонд держмайна отримав 10,6 млрд грн).
Тоді основними покупцями облігацій ТОВ «ЕСУ» стали Ощадбанк і Укрексімбанк, які, за різними даними, придбали папери на суму по 2 млрд грн. Таким чином держбанки, принаймні, опосередковано посприяли переходу «Укртелекому» під контроль Р. Ахметова.

У лютому 2017 року стало відомо про судовий спір на Кіпрі на 656 млн євро, в рамках якого були заморожені 44% акцій SCM Holdings Ltd. Спостерігачі не виключали, що це може бути юридичний «маневр» групи СКМ Р. Ахметова, який покликаний зберегти контроль над «Укртелекомом».

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]