Труба: що ще залишилося зробити до старту ДБР

|
Версия для печатиВерсия для печати

18 червня стартує другий етап кваліфікаційного оцінювання кандидатів на посади в Центральному апараті Державного бюро розслідувань. З запуском його роботи завершиться останній етап модернізації правоохоронної системи.

Про те, що ще залишилося зробити до старту, розповів директор ГБР Роман Труба, повідомляє sud.ua.

«Ми проаналізували практику створення правоохоронних органів в інших країнах, проте прийшли до висновку, що не можемо перейняти її в повному обсязі, оскільки вони створювалися протягом кількох років, а у нас цього часу немає. Але, на щастя, у нас є приклад - НАБУ. Ми прислухаємося до порад колег, які пройшли шлях, який у нас попереду. У той же час ми не порівнюємо і не протиставляємо ГБР іншим правоохоронним органам. У нас немає минулого, історію ми будемо писати самі, своїми діями і результатами», - заявив глава відомства.

ДБР, безумовно, буде розслідувати всі кримінальні виробництва, підслідні йому відповідно до КПК, проте деякі напрямки роботи, принаймні на перших порах, визначені його керівництвом як пріоритетні. Це в першу чергу розслідування службових злочинів, скоєних топ-чиновниками, військових злочинів і порушення прав людини під час роботи правоохоронних органів і судової системи.

Коментуючи розбіжності між деякими силовими структурами, Роман Труба зазначив: «У разі об'єднання зусиль всіх профільних відомств правоохоронці тільки виграють, а злочинці програють. Ми розраховуємо на професійну, справедливу і незалежну роботу кожного співробітника у вигляді об'єктивного, повного і всебічного розслідування, незалежно від посад, зв'язків і ресурсів, якими володіють злочинці».

Також керівник ГБР розповів про долю проваджень, розпочатих до створення Держбюро і не завершених на момент запуску його роботи: «Ми не плануємо забирати кримінальні виробництва у інших органів, слідчі повинні їх завершити. Органи прокуратури протягом 2 років продовжать розслідувати провадження, розпочаті до листопада 2017 року. Якщо ж перспектив не буде, ми створимо спільні слідчі групи».

Разом з тим вакантними залишаються близько 140 посад центрального апарату і оперативного складу. Швидше за все, ДБР почне роботу без оперативників і керівників середньої ланки. Однак відкритим залишається не тільки кадрове питання, а й квартирне.

«Ми отримали тимчасове приміщення, яке увійде в історію, бо нічого не відповідає жодним вимогам правоохоронних органів, але в його стінах відкриються перші кримінальні проваджкеея. Разом з тим, приміщень, в яких будуть розташовуватися територіальні управління, у нас все ще немає», - повідомив Р.Труба.

Законопроекти, які внесуть технічні правки до Закону «Про Державний бюро розслідувань» і дадуть ГБР можливість почати працювати найбільш ефективно вже у вересні, пройшли перше читання і узгодження в профільному комітеті, але до цього часу не прийняті. «Причина - банальна відсутність політичної волі. Хтось не хоче, щоб в країні з'явився ще один сильний правоохоронний орган», - резюмував Роман Труба.

Нагадаємо, в ДБР активно тривають конкурси на 701 вакантну посаду, заповнення яких дозволить Бюро почати роботу в заявлені терміни.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]