Офіцер ГРУ Іванніков, причетний до збиття MH17, фактично керував ЛНР і надсилав рекомендації Суркову

|
Версия для печатиВерсия для печати

Офіцер Головного розвідуправління РФ Олег Іванніков, причетний до збиття лайнера MH17 у 2014 році над Донбасом, був куратором у «ЛНР» і працював разом з екс-ватажком бойовиків ОРЛО Ігорем Плотницьким.

Про це в інтерв\’ю «Громадському» повідомив один з дослідників проекту Bellingcat з питань Східної Європи Арік Толер.

«Іванніков обіймав дуже високу посаду в ГРУ. Він керував не всім у «ЛНР», але він був так би мовити куратором у «ЛНР» і він працював разом з Ігорем Плотницьким, і навіть над ним у «міністерстві оборони ЛНР», — зазначив він.

За словами Толера, дослідникам з Bellingcat стало відомо про це з інтерв\’ю із сепаратистами та російськими найманцями.

«Він (Іванніков — ред.) надсилав рекомендації Владиславу Суркову. Він рекомендував, щоб Плотницький залишився на посаді так званого „міністра оборони“. Це, звісно, було неадекватне рішення, бо його потім замінили», — додав Толер.

Він додав, що виходячи з цього, «ГРУ, ФСБ та Міноборони, я впевнений, знали про транспортування «Бука» від 53-ої бригади в Курську до бойовиків у «ДНР».

«Також є можливість, якщо не ймовірність того, що солдати 53-ої бригади керували „Буком“, коли він збив Боїнг MH17. Але це має встановити нідерландська слідча група, а не ми», — зауважив дослідник Bellingcat.

Нагадаємо, міжнародна незалежна слідча група Bellingcat встановила, що до збиття літака рейсу MH17 на Донбасі у 2014 році причетний офіцер ГРУ РФ Олег Іванніков.

Зазначалося, що Іванніков був офіцером ГРУ Генштабу Міноборони РФ щонайменше до вересня 2017 року. До України його направили у першій половині 2014 року, де військовий лишався до початку 2015-го.

За даними розслідувачів, під час виконання свого завдання він командував арміями «ЛНР», координував і контролював військову діяльність російських бойовиків, проросійських сепаратистів та бійців приватної армії групи Вагнера.

24 травня міжнародна Спільна слідча група з розслідування збиття малайзійського «Боїнга» оголосила, що той був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук» з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському Курську.

У Єврокомісії закликали РФ до повної співпраці задля встановлення винних у збитті «Боїнга».

Уряди Нідерландів й Австралії покладають на Росію відповідальність за катастрофу МН17.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Москва може визнати висновки міжнародної слідчої групи щодо катастрофи MH17, якщо буде приймати у розслідуванні повноцінну участь.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:04
У Буданова запевнили, що знали графік, за яким рф окупує 100 кв км України за дві доби. Дякуємо!
20:00
У понеділок дощитиме на Слобожанщині та сході України
16:11
Про наступ на Харківщину та злочинну "відбудову" прикордоння
14:01
Гострий дефіцит електроенергії чекатиме на українців і влітку, і взимку
13:52
Шалене злодійство або навмисний саботаж: на українському кордоні мали бути бетонні укріплення в мінус 3 поверхи, а не було навіть мін, - командир підрозділу ЗСУ Ярославський
13:02
Окупанти утворили два плацдарми на Харківщині, за дві доби захопили 100 кв. км прикордонної смуги, - Бутусов
12:54
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 12 травня
10:02
Відставка Кубракова: Єрмак та безхребетні депутати показали "F*kc you" нашим західним партнерам - Дар'я Каленюк
08:00
Росіяни просунулися майже на всіх ділянках фронту, зокрема й на тих, де їх начебто "відрізали"
20:00
У неділю без опадів і заморозків, вдень до +13-18°С

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]