У дев’ятьох трунах з 27- и ексгумованих були фрагменти останків інших осіб, — польський прокурор

|
Версия для печатиВерсия для печати

За повідомленням польської прокуратури, проведені ексгумації тіл жертв смоленської авіакатастрофи підтвердили численні порушення. Заступник генерального прокурора Марек Пасьонек, який очолює слідство, повідомив, зокрема, про те, що в труні президента Лєха Качинського виявлено фрагменти тіл двох інших осіб.

Про це говориться у повідомленні Польського радіо 
Очільник відомства національної оборони Польщі Антоні Мацєревич висловив погляд, що відповідальним за помилки є попередній уряд. Якби його дії були іншими, «драма була б незрівнянно меншою», – вважає міністр.

«Якби тогочасна державна влада хотіла досліджувати смоленську трагедію – в цьому полягає проблема. А сьогодні ми переживаємо наслідки факту, що вони не хотіли цього досліджувати. Так сильно, що тодішній міністр оборони, пан Боґдан Кліх, не призначив комісії дослідження авіакатастроф державної авіації, зробив це аж за п’ять днів.

Тому на місці не було повноважених органів польської держави, які могли б розмовляти на відповідному рівні з російськими органами», – заявив міністр Мацєревич.

Дотепер прокуратура провела 27 ексгумацій тіл жертв смоленської катастрофи. У двох випадках виявлено заміну тіл, а також у дев’ятьох трунах були фрагменти останків інших осіб. Зокрема, як повідомлялося, в труні генерала Броніслава Квятковського знайдено останки тіл ще 7 жертв. Натомість, у труні генерала Влодзімєжа Потасінського, який був командувачем Спеціальних військ, виявлено останки чотирьох інших осіб. За повідомленням видання «Super Express», у труні стюардеси Наталії Янушко знайдено останки п’яти інших осіб.

Прокурор Марек Пасьонек повідомив, що до кінця червня відбудеться ще 6 ексгумацій, а наступні заплановано у вересні. Проведення ексгумацій загиблих під Смоленськом має закінчитися до кінця квітня наступного року.

У смоленській катастрофі 10 квітня 2010 року загинуло 96 осіб – вся польська делегація на 70-ліття катинського злочину, в тому числі президент Польщі Лєх Качинський з дружиною Марією та екіпаж літака.

«Аргумент»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:10
23 вересня в Україні, знову дощитиме, буде холодно та сиро
19:10
Cервіс доставки їжі Ракета вимагає видалити згадки бренду з розслідування про його власників
18:05
Міністерство оборони Литви закликало громадян не купувати китайські смартфони та позбавитись куплених
17:01
Український шоумен зареєстрував петицію до президента про заборону в Україні концертів російських виконавців
16:12
Верховна Рада визнала незаконними вибори до російської Держдуми
15:01
Шефір заявив, що “жодних конфліктів у команді президента немає”, стріляли щоб залякати
14:30
Хроніка ООС на 22 вересня: втрат серед Об’єднаних сил немає
13:19
ЗМІ вказують, чому скраплений газ не стає виходом для Європи попри зростання цін
12:11
Законопроєкт про перехідне правосуддя потребує суттєвого доопрацювання – правозахисники
11:25
Як працюватимуть заклади культури під час «жовтого» рівня карантину

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]