У Німеччині прогнозують кінець пандемії у 2022 році

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Провідний німецький вірусолог Дростен вважає, що Німеччина вже у 2022 році зможе повернутися до життя, яке було до пандемії COVID-19. Проте наступної зими вчений очікує на новий сплеск захворюваності.

Керівник відділу вірусології берлінської університетської клініки Charité Крістіан Дростен (Christian Drosten) вважає, що упродовж 2022 року COVID-19 увійде у Німеччині в ендемічну фазу і можна буде оголосити про завершення пандемії. Про це вчений розповів виданню Tagesspiegel am Sonntag у неділю, 16 січня. За його словами, "більшу частину цього шляху вже пройдено завдяки вакцинації" і тепер країна має завершити цей етап, повідомляє Deutsche Welle.

Крістіан Дростен зазначив, що популяційний імунітет проти коронавірусу у дорослих розвивається у "правильному напрямку". "Населення формує імунітет і зберігає його", - наголосив він.
Рано чи пізно коронавірусом інфікуються усі

Вірусолог порівняв високозаразний варіант омікрон, що відрізняється більш легким перебігом захворювання, з "потягом, у який на ходу застрибують люди". За його словами, "не існує альтернативи" тому, що рано чи пізно усі будуть заражені коронавірусом SARS-CoV-2. Однак важливо, щоб якнайбільше людей вакцинувалися. Дростен зауважив, що для Німеччини, в якій проживає велика частка людей похилого віку, вакцинація є єдиним правильним шляхом. Природна імунізація могла б призвести до надто великої кількості смертельних випадків.
Сподівання на вакцину-спрей

Дростен також покладає великі надії на можливе розроблення "живої вакцини". Вона може бути зроблена у вигляді спрею, за допомогою якого "аттенуйовані (штучно послаблені. - Ред.) віруси або їхній модернізований варіант" будуть вприскуватися в ніс і сприятимуть виробленню імунітету на слизовій оболонці. "Це було б набагато кращим способом захисту від зараження, наступною віхою", - вважає вчений.

На думку Дростена, Німеччина вже у 2022 році зможе повернутися до життя, яке було до пандемії. Проте наступної зими вчений очікує на нове різке зростання захворюваності. "Ймовірно, нам знову доведеться носити маски у приміщеннях, тому що імунітет знову трохи знизиться, і вразливі верстви населення потрібно буде знову захищати", - зазначив він.

При цьому вчений зазначив, що людство отримало і "деякі переваги". Вірус дуже сприяв просуненню медицини, пояснив він. "Технологія мРНК - це величезний прорив, зокрема для боротьби з раком, і для інших інфекційних захворювань", - заявив Дростен.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]