У Європі будуть боротися із дезінформацією за допомогою штучного інтелекту

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Литовські програмісти навчили штучний інтелект шукати фейки в інтернеті. Спеціальну комп’ютерну програму, яка вже працює для литовських новинкарів, цього тижня презентували в Брюсселі оперативній робочій групі зі стратегічних комунікацій East StratCom та представникам Єврокомісії.

В основі технології лежить ідея, що комп’ютерні алгоритми здатні шукати у текстах певні меседжі та наративи, розповів кореспонденту Радіо Свобода керівник ініціативи Вікторас Даукшас.

«Технологія ще нова і не може передбачати нові наративи, але її можна навчити шукати ті, які вже використовуються», – зазначає він.

На розробку комп’ютерної програми 15 ІТ-фахівців витратили півтора року. Система уже зараз щодня моніторить більше ніж 10 тисяч матеріалів із 500 литовських та російських інтернет-доменів. У майбутньому, сподіваються розробники програми, вона зможе збільшити потужність до двохсот тисяч текстів на день.

Нова розробка поки що не обходиться без допомоги людей: комп’ютерні алгоритми шукають в інтернеті підозрілі матеріали, а далі їх перевіряють волонтери та спеціалісти – «мережеві ельфи». Вони можуть позначити викривлення фактів, чи неправдиву інформацію, додати посилання, що допоможуть її перевірити.

Може стати в нагоді й Україні

Раніше для того, щоб розвінчати фейк, журналістам необхідно було по кілька годин, а комп’ютер дозволяє зробити це за дві хвилини, розповідає Вайдас Салджюнас, один із литовських журналістів, що вже працював із новою програмою.

«Я все одно маю усе перевіряти, але тепер це займає менше часу», – каже він.

Програма з пошуку фейків з’явилась як ініціатива для перевірки інформації в одній із литовських інформаційних агенцій. Тепер до проекту долучилися сім найбільших інформаційних видань країни, які разом покривають 90% аудиторії.

Розробники сподіваються, якщо їхня програма доведе свою ефективність – у майбутньому вона може стати основою для загальноєвропейської платформи боротьби з фейками, а також – потенційно стати в нагоді й Україні.


 

В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:04
У Буданова запевнили, що знали графік, за яким рф окупує 100 кв км України за дві доби. Дякуємо!
20:00
У понеділок дощитиме на Слобожанщині та сході України
16:11
Про наступ на Харківщину та злочинну "відбудову" прикордоння
14:01
Гострий дефіцит електроенергії чекатиме на українців і влітку, і взимку
13:52
Шалене злодійство або навмисний саботаж: на українському кордоні мали бути бетонні укріплення в мінус 3 поверхи, а не було навіть мін, - командир підрозділу ЗСУ Ярославський
13:02
Окупанти утворили два плацдарми на Харківщині, за дві доби захопили 100 кв. км прикордонної смуги, - Бутусов
12:54
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 12 травня
10:02
Відставка Кубракова: Єрмак та безхребетні депутати показали "F*kc you" нашим західним партнерам - Дар'я Каленюк
08:00
Росіяни просунулися майже на всіх ділянках фронту, зокрема й на тих, де їх начебто "відрізали"
20:00
У неділю без опадів і заморозків, вдень до +13-18°С

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]