Українці які застрягли в Білорусі нарікають на неадекватну реакцію посольства

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У Білорусі 26 українців отримують медичну допомогу (трансплантація органів, кісткового мозку, імунотерапія) та ще четверо проходять обстеження. Деякі пацієнти скаржаться у соцмережах, що після скасування авіасполучення між Україною та Білоруссю вони не можуть виїхати додому.

У Міністерстві охорони здоров'я та Міністерстві закордонних справ у спільній заяві 26 травня зазначили, що працюють над логістичними питаннями щодо українців, які лікуються в Білорусі, повідомляє Громадське.

У відомствах обіцяли «максимально сприяти громадянам в розробці оптимального маршруту слідування в кожному конкретному випадку, зокрема враховуючи стан здоров’я».

Також рекомендували звертатися на «гарячу лінію» посольства України в Білорусі: +375 25 603 1184.

Однак деякі пацієнти скаржилися, що у посольстві не допомагали. Одна з пацієнток Анна Пушкеля у Facebook написала, що два тижні тому їй зробили трансплантацію печінки, тому вона не зможе 12-20 годин сидіти, щоб повернутися додому автівкою.

За словами жінки, у посольстві України в Білорусі їй порадили орендувати «бусик» або швидку допомогу власним коштом.

Посол України в Білорусі Ігор Кизим в ефірі «Україна 24» заявив, що посольство зв'язалося з Анною, і наразі шукає спонсорів, які могли б оплатити реанімобіль для перевезення жінки. 

Українська режисерка Марина Степанська написала, що застрягла у Білорусі разом із сестрою, якій зробили декілька операцій. Вони планували повернутися до України на початку червня літаком, але через скасування авіасполучення зараз розглядають інші варіанти, зокрема повернення за допомогою наземного транспорту.

За словами Степанської, на «гарячій лінії» посольства не допомогли їй роздратовано заявивши що "це лінія для тих кому загрожує небезпека чи смерть", та порадили самій обзвонювати усі білоруські пункти пропуску й дізнаватися правила виїзду. Згодом жінка написала, що посольство таки вийшло на зв'язок.

Депутатка від «Слуги Народу» Оксана Дмитрієва зазначила, що звернулась до прем'єр-міністра України, МОЗ та МЗС із вимогою розробити механізм повернення українців після лікування у Білорусі.

За її словами, 342 українців перебувають у листі очікування на трансплантацію в Білорусі, а закриття авіасполучення створює для них складнощі, адже їм може бути необхідно їхати на операцію. Тому депутатка просить врегулювати питання перевезення й таких пацієнтів.

Вже надвечір   міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив в ефірі ток-шоу “Право на владу” на телеканалі “1+1”, що нібито 10 з 26 українців, які лікуються в Білорусі, вже перебувають на зв’язку з посольством України в Білорусі, загалом же найближчим часом цю країну залишать понад 160 осіб.

«Аргумент»


В тему: 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

21:52
Угода, яку США пропонували Зеленському, передбачала економічну колонізацію України, -Telegraph
20:00
Погода в Україні на тиждень: 18 – 23 лютого 2025 року
18:05
Юрій Касьянов: Буде сказано багато страшних речей
17:10
Тарас Загородній: Ну мені нравиця, як воно горить, люди бігають, суєтяться ... Про ЄС і США
16:54
Україна вже отримала майже 70 винищувачів F-16 - Le Monde
15:45
В Мінагрополітики радіють, що агрохолдинг уряду Саудівської Аравії вже контролює 200 тисяч га землі в Україні, а буде ще більше
14:14
Зеленський непереконливо заперечує зрадницький "Оман-2": Україна нічого не знала про перемовини РФ і США у Саудівській Аравії і не визнаватиме їх
13:35
Рейтинг Зеленського обвалився до 15,9% - ЗМІ
12:38
ЗСУ вразили Ільський НПЗ і станцію «Кропоткінська»
12:27
Порошенко доказово розповів про дегенерацію влади Зеленського, яка жене Україну до катастрофи

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]