В США звинуватили 6 офіцерів ГРУ у кібератаках, в тому числі і в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Федеральне велике журі США 15 жовтня оголосило обвинувачення шістьом російським офіцерам розвідки, які стоять за поширенням вірусу NotPetya у 2017 році. Про це 19 жовтня повідомили у Міністерстві юстиції США.

Зазначається, що всі обвинувачені є жителями та громадянами Росії та «офіцерами підрозділу 74455 Головного розвідувального управління Росії (ГРУ)».

Зазначається, що вказані хакери ГРУ та їхні спільники брали участь у комп’ютерних зломах та атаках, спрямованих на підтримку зусиль російського уряду з дестабілізації ситуації в Україні, а також під час виборів у Франції. Серед інших завдань – заходи у відповідь на спроби притягнути Росію до відповідальності за застосування «Новачка» на чужій території, а також Зимові Олімпійські ігри у Пекіні 2018 року після дискваліфікації Національного олімпійського комітету, через підтримку Росією вживання допінгу її спортсменами.

«У цих комп’ютерних атаках використовувалися одні з найбільш руйнівних шкідливих програм у світі на сьогоднішній день», – мовиться у повідомленні Мін’юсту США.

Згідно з обвинувальним висновком, починаючи з листопада 2015 року і приблизно до жовтня 2019 року обвинувачені і їхні спільники поширювали шкідливе програмне забезпечення і вдавалися до інших підривних дій для здобуття стратегічної вигоди Росії шляхом несанкціонованого доступу до комп’ютерів.

Звинувачення висунули Юрію Андрієнку, Сергію Детістову, Павлу Фролову, Анатолію Ковальову, Артему Очиченку та Петру Пліскуну. Кожного з них обвинувачують за сімома пунктами: змова з метою проведення комп’ютерного шахрайства та зловживань, змова з метою здійснення шахрайства з використанням електронних засобів, шахрайство з використанням електронних засобів, пошкодження захищених комп’ютерів і крадіжка особистих даних при обтяжуючих обставинах.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]