Вітчизняні апарати ШВЛ можуть бути вкрай небезпечними

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Асоціація анестезіологів України звернулася до президента Володимира Зеленського, Верховної Ради та Кабінету Міністрів з відкритим листом, в якому висловили свою стурбованість ситуацією, що склалася навколо вітчизняних апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ).

Лист опубліковано на сайті Асоціації, повідомляє LB.ua.

Спекуляції на темі закупівель і виробництва апаратів ШВЛ, що не відповідають сучасним вимогам, загрожують життю українців і призводять до безглуздої трати бюджетних коштів, вважають анестезіологи.

"У розпал пандемії коронавірусу в Україні виник ажіотаж із закупівлі апаратів ШВЛ. До цього процесу залучена не тільки держава, а й політики, підприємці, благодійники та волонтери. За більш ніж два місяці такої активності, на жаль, спостерігаються дуже небезпечні тенденції, які можуть негативно вплинути на якість надання медичної допомоги хворим і призвести до марної трати державних коштів", - йдеться в листі.

В Асоціації вказують на тенденцію, "коли багато" інженерів "розробляють і закликають до масового виробництва своїх винаходів, які нібито можуть замінити апарати ШВЛ".

"Апофеозом цієї діяльності стало отримання дозволу на виробництво одного з "апаратів ШВЛ" на базі ручного дихального "мішка Амбу". Однак будь-який анестезіолог розуміє, що вентиляція "мішком Амбу" можлива лише на короткий час під час проведення заходів реанімації пацієнта з зупинкою дихання. Адекватна вентиляція пацієнта неможлива без наявності сучасних режимів з контролем за обсягом або тиском і синхронізації апарату з пацієнтом", - наголошено в листі.

Також ідеться, що деякі з анонсованих як вітчизняні апарати ШВЛ не пристосовані для проведення тривалої штучної вентиляції хворих і дійсно можуть бути вкрай небезпечними.

Анестезіологи вимагають враховувати їхню думку під час прийняття рішень про закупівлі апаратів ШВЛ, "припинити спекуляції на цій темі і безглузду витрату державних коштів", оснащувати відділення анестезіології та інтенсивної терапії якісними апаратами ШВЛ у кількості, що відповідає чинним табелям матеріально-технічного оснащення, а також враховувати можливості сервісного обслуговування та навчання лікарів при виборі виробників і постачальників апаратів ШВЛ.

Нагадаємо, на офіційній сторінці партії "Слуга народа" в Хмельницькій області 12 травня з'явилося повідомлення, що "Новатор" отримав дозвіл від Міністерства охорони здоров'я "на виготовлення апаратів штучної вентиляції легенів власної розробки".

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]