Вигнаний зевладою Рябошапка став лауреатом премії Держдепу США за боротьбу з корупцією

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Колишній генпрокурор України Руслан Рябошапка став лауреатом премії Держдепу Сполучених Штатів Америки в сфері боротьби з корупцією, йдеться в заяві держсекретаря Ентоні Блінкена. Всього в список лауреатів потрапили 12 осіб.

"У всьому світі корупція загрожує безпеці і стабільності, перешкоджає економічному зростанню, підриває демократію і права людини, руйнує довіру до державних інституцій, сприяє транснаціональній злочинності й викачує державні та приватні ресурси. Адміністрація Байдена визнає, що ми доб'ємося успіху в боротьбі з цими проблемами, тільки працюючи разом з відданими партнерами, включаючи сміливих людей, які відстоюють антикорупційні зусилля, і країни, що працюють над виконанням своїх зобов'язань відповідно до міжнародних антикорупційних стандартів", - йдеться в заяві Блінкена, опублікованій на сайті Держдепартаменту.

Держсекретар США додав, що у зв'язку з цим він оголошує нову Міжнародну премію чемпіонів з боротьби з корупцією. Її вручатимуть людям, які "невпинно працювали, часто перед обличчям незгод, захищаючи прозорість, борючись з корупцією і забезпечуючи підзвітність у своїх країнах", зазначає ZN.ua.

Крім Рябошапки, в список лауреатів потрапили ще 11 осіб з Албанії, Еквадору, Федеральних Штатів Мікронезії, Гватемали, Гвінеї, Індії, Іраку, Киргизстану, Лівії, Філіппін і Серра-Леоне.

У березні минулого року Верховна Рада проголосувала за відставку генпрокурора Руслана Рябошапки. Тоді голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія висловив припущення, що Рябошапку могли звільнити за те, що він відмовився підписувати підозру колишньому президенту Петру Порошенку. За даними ZN.UA, Зеленський насправді був незадоволений таким вчинком і остаточно вирішив ініціювати відставку Рябошапки.

Однак, за словами головного експерта StateWatch Олександра Леменова, Держбюро розслідувань підготувало проект підозри Порошенка з грубими процесуальними помилками і нескладним нагромадженням цитат із законів. Тому Рябошапка фактично захистив прокуратуру та керівництво України від неминучої ганьби в судах.

27 березня Зеленський підписав указ про призначення Ірини Венедіктової генпрокурором. Запропоновану Зеленським кандидатуру підтримали 269 народних депутатів. При цьому у фракції "Слуги народу" не вистачило власних голосів для прийняття рішення. Зеленському допомогли "Опозиційна платформа – За життя", групи "За майбутнє", "Довіра" та позафракційні депутати.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]