ВООЗ: Масова вакцинація не призведе до викорінення коронавірусу

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Масова вакцинація населення допоможе ускладнити подальше поширення коронавірусу, однак цілковито викорінити його не зможе, наголошують у ВООЗ і вказують на потребу подальших досліджень.

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) наголосили, що проведення масових щеплень населення не призведе до цілковитого викорінення коронавірусу. Про це в п'ятницю, 27 листопада, заявили експерти ВООЗ під час пресконференції в Женеві, повідомляє Deutsche Welle.

"Вакцинація здійснюватиме серйозний вплив, але я не думаю, що хтось може обіцяти викорінення вірусу, аж поки ми не зрозуміємо його набагато більше", - зазначив координатор ВООЗ із питань надання допомоги Майк Раян, якого цитує інформагенція dpa.

Схожу думку висловила і провідна експертка ВООЗ із питань вакцинації Кетрін О'Браєн. За словами експертки, саме по собі число вакцинованих людей не є вирішальним фактором, про що свідчать торішні масштабні спалахи кору в деяких країнах.

"Завжди має значення те, де саме поширюється вірус, а також наскільки великий захисний поріг від нього є у суспільстві", - пояснила О'Браєн. Вона додала, що досі залишаються відкритими багато запитань щодо ефективності щеплень, приміром, якою мірою вакцинація проти коронавірусу пом'якшує ступінь тяжкості перебігу можливого зараження і наскільки добре вона може запобігти передачі вірусу.

Що потрібно для колективного імунітету?

Водночас О'Браєн пояснила, що для досягнення так званого колективного імунітету рівень вакцинації населення має становити від 60 до 70 відсотків. Тільки за такого охоплення населення вірус більше не зможе швидко поширюватися, пояснила фахівчиня, посилаючись на наявні в розпорядженні ВООЗ результати досліджень. "Саме так багато людей матимуть імунітет і захищатимуть інших", - запевнила О'Браєн.

Тим часом генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус закликав багаті країни поставитися до вакцинації як до глобального блага. Тільки за наявності достатнього обсягу коштів можна буде досягти справедливого розподілу вакцини в усьому світі і створення медичної інфраструктури, що, своєю чергою, уможливить ефективну боротьбу з пандемією, додав очільник ВООЗ.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:10
росія в обхід санкцій вивозить через Вірменію золото на мільярди доларів
12:06
План стійкості після 1000 днів війни: чому це небезпечна брехня
10:01
"Велике н***я": сповнилося 10 місяців від рішення РНБО про захист бізнесу, а СБУ як бігала за хабарями, так і бігає, - нардеп Железняк
08:00
Ворог просунувся на Курщині, Донеччині та Харківщині - DeepState
20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]