Європарламент підтримав рішення Зеленського по КСУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Європейський парламент підтримав законопроект президента Володимира Зеленського щодо припинення повноважень суддів Конституційного суду. Про це йдеться в повідомленні EU Political Report.

Відзначається, що в Європарламенті стурбовані рішенням КСУ, яке створило юридичну порожнечу в антикорупційній системі, і закликають українську владу якнайшвидше усунути цю прогалину, повідомляє ZN.ua.

"Ми закликаємо український уряд і законодавців діяти якомога швидше, щоб заповнити правову прогалину, встановлену постановою Конституційного суду, і швидко відновити повністю працездатну, ефективну і всеосяжну інституційну архітектуру для боротьби з корупцією, в тому числі в судовій системі, при цьому повністю збереження незалежності останнього від виконавчої та законодавчої влади. У цьому контексті ми підкреслюємо, що повністю уповноважене Національне агентство з попередження корупції відіграє вирішальну роль, і рішення Конституційного суду не повинно використовуватися як привід для послаблення або обмеження його діяльності".

В ЕП нагадали, що боротьба з корупцією є передумовою для підтримки України з боку Європейського сЄюзу, адже Україна взяла на себе зобов'язання створити повністю функціонуючу систему перевірки активів і можливих конфліктів інтересів державних службовців.

«Ми вітаємо прагнення України поглибити свою співпрацю та інтеграцію з ЄС, але ми також повинні нагадати Україні, що допомога ЄС і будь-який поступ у співпраці з ЄС залежать від строгих умов. Щоб отримати вигоду з більш амбітного комплексу заходів, Україні необхідно продемонструвати незмінну прихильність реформам і прихильність принципам Союзу. Слід уникати будь-якого відкоту, особливо в такій чутливій і важливій галузі, як боротьба з корупцією. Тому ми вітаємо первісну реакцію президента Зеленського, який ініціював законопроект щодо цього. Ми також довіряємо нашим колегам у Верховній Раді, які неодноразово демонстрували своє прагнення залишатися твердими в реалізації програми антикорупційної реформи », - відзначили в ЄП.

Раніше посли країн G7 в Україні розкритикували рішення Конституційного суду в спільній заяві в четвер.

Як відомо, судді КСУ винесли рішення про неконституційність низки положень антикорупційної реформи, зокрема, КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування чиновників і депутатів, залишивши в силі адміністративну та дисциплінарну.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]