Захисні маски блокують 99,9% великих крапель, у яких може міститися COVID-19

|
Версия для печатиВерсия для печати

 При розмові та кашлі захисні маски здатні блокувати 99,9% великих крапель, які можуть містити коронавірус Sars-CoV-2.

Про це йдеться у результатах лабораторного експерименту, який група вчених проводила на манекенах та з людьми, зазначає видання Букви.

Так, експеримент показав, що на жінку, яка стоїть на відстані 2 метрів від чоловіка без маски, що кашляє, потрапляє у 10 тисяч разів більше великих крапель, ніж у разі використання ним маски.

“Більше немає жодних сумнівів в тому, що маски для обличчя можуть значно зменшити розсіювання потенційно заражених вірусом крапель”, – сказав старший автор дослідження Ігнаціо Марія Віола, експерт з прикладної гідродинаміки в Школі інженерії Единбурзького університету.

Зауважимо, що вчені зосередили свою увагу на великих частинках крапель розміром 170 мікронів. Науково доведено, що коронавірус переважно передається шляхом потрапляння великих крапель в організм людини.

“Якщо ви носите маску, ви значно зменшуєте ризик передачі вірусу – до 10 разів. Стосовно більших крапель, які ми вимірювали, йдеться про зниження ризику на 99,9%”, – сказав Марія Віола.

Експерти Інституту метрик та оцінки стану здоров’я зазначили, що у разі дотримання маскового режиму у США за чотири місяці можна врятувати понад 55 000 життів.

За їхніми підрахунками, універсальне носіння масок зменшить кількість загиблих у світі на 400 000 за чотири місяці – з 2,9 до 2,5 мільйонів. 

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]