Журналісти зібрали 10 фактів про війну "мишей і жаб" в СБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Техніка, яка фіксувала усі розмови Дмитра Нескоромного, якого сьогодні звинувачують в замовленні вбивства начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова, була встановлена в його авто ще декілька місяців тому. Про це повідомляє видання  ZN.UA з посиланням на джерела в СБУ та Офісі президента. 

У виданні підбили декілька фактів які пояснюють дивну  історію з затриманням:

 - 13 січня відзначається день управління К СБУ. Легендарно корумпованого підрозділу, покликаного боротися з корупцією. Нескоромний збирав свою команду. Розмови колишніх і нинішніх «кашників» за столом також були записані.

- Самого експершого заступника СБУ 22 січня не затримували, лише близьку до нього особу - полковника Андрія Расюка. Нескоромний був в оперативному розшуку вже кілька днів. Згідно з планом операції Служби, Нескоромного повинні були взяти на передачі грошей співробітникові Внутрішньої безпеки СБУ, який, нібито від себе, вступив з ним в переписку і домовлявся про передачу інформації про розслідування по експершому заступнику за винагороду.

- Сьогодні з'явився Телеграм-канал, нібито Дмитра Нескоромного, в якому від його імені написано, що все, що зараз відбувається - "провокація з боку оточення Баканова". 

"Я знав про її підготовку заздалегідь. Я знав, що при затриманні мене планують ліквідувати. Тому залишив Україну. Зараз я перебуваю в Європі. Коли я звільнявся зі служби, то мав намір провести прес-конференцію. На ній я планував довести до відома громадськості інформацію про негативні процеси в СБУ, які почалися там з появою Баканова. Але мене відрадив від її проведення особисто президент Зеленський, який гарантував безпеку мені й моїй родині. Будь-хто може побачити тепер, чого варте слово Президента України", - йдеться в дописі. 

- Але одне з джерел ZN.UA вважає, що канал швидше за все фейковий.

«Нескоромний тут, в країні і він готується з адвокатами до контрудару. Сьогодні обиратимуть запобіжний захід Расюку і вони хочуть подивитися на доказову базу СБУ, а потім коригувати свої публічні і інші дії. Більш того, якби Нескоромний втік з України, то скоріше в Росію, а не Європу. Згідно політсимпатії».

- Не зрозуміло, чому справа веде СБУ, а не ДБР, адже мова йде про правопорушення представників правоохоронних органів, що є підслідністю Бюро.

- Дмитро Нескоромний потрапив в керівництво СБУ за квотою Андрія Богдана. Нескоромного і Богдана познайомив Павло Вовк - глава ОАСК.

- В ОП вважають, що Нескоромний та його команда мають пряме відношення до забезпечення плівками Гео Лероса. 

- Нескоромний в останні місяці через свого знайомого намагався відновитися в верхівці СБУ, зайняти місце хиткого заступника Руслана Баранецього. З ним вели гру та одночасно прослуховували.

- Під час своїх намагань повернутися у відомство він навіть зустрічався з главою Служби Бакановим. Обидві сторони під час бесіди працювали на мікрофони. 

Раніше журналіст Юрій Бутусов повідомив, що в п'ятницю, 22 січня, полковник спецпідрозділу СБУ "Альфа" Андрій Расюк був затриманий за підозрою у підготовці вбивства начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. Замовником вважають колишнього заступника глави СБУ Дмитро Нескоромний. 

Нагадаємо, Нескоромний займав посаду заступника глави СБУ з 1 липня по 8 листопада 2019 року. З 8 листопада по 13 березня 2020-го був першим заступником голови СБУ-начальником Головного управління по боротьбі з корупцією СБУ. Сьогодні він перебуває в складі відомства, проте не займає жодної посади. 

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com