Гірша версія Росії. Кремль позбавляє майбутнього усіх кримчан

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Після того, як міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав окупований Крим «гіршою версією Росії», російські пропагандисти – і на півострові, і у Москві – відразу заметушилися.

Крим, як на мене, – гірша версія Росії вже тому, що після незаконної, як вважає ООН та більшість країн світу, анексії півострова російськими військами він потрапив під спеціальні санкції, які не можна порівняти із санкціями проти самої держави-окупанта. Жодний із російських регіонів не може похвалитися тим, що до нього не дозволені міжнародні авіаційні рейси, що до його портів не прибувають іноземні кораблі. Мешканці регіону є фактично відрізаними від світу, які мости не будуй.

Крим – гірша версія Росії вже тому, що на півострові не діє навіть формалізоване російське правосуддя, яке самі росіяни глузливо називають «басманним». Навіть це, кероване з Кремля, правосуддя змушене дотримуватися процедури. А у Криму – як ми в цьому переконувалися – навіть цю процедуру часто не поважають. Ніде правди діти, це краще, ніж окупований Донбас – його ж керманичі можуть просто вирішувати проблеми у підвалі. Але кримське правосуддя – гірша версія навіть деградованого російського.

Окупований Крим – зловісна карикатура

Крим – гірша версія Росії вже тому, що регіон став першою «російською республікою», в якій репресії проти корінного народу стали демонстративною, майже офіційною політикою. Так, схоже, і самою Росією сьогодні керують люди, які зробили шовінізм і асиміляцію неросійських народів Росії своїм кредо. Ми бачили чимало прикладів приниження і зневаги – від репресій проти лідерів національних рухів народів Росії аж до заборони латинки для татарської мови. І, звичайно, я не буду нагадувати про дві чеченські війни – вічну ганьбу Росії. Однак у випадку із кримськими татарами шовіністична політика набула інституційних якостей, включно із забороною обраного Меджлісу й спробами створення фейкових колабораціоністських організацій.

Крим – гірша версія Росії тому, що його мешканців змушують жити у брехні. Напевно, тому що одна справа говорити про патріотичні почуття із мешканцем Тули чи Архангельська, а інша – розповідати про «любов до Росії» мешканцю Криму – Криму, який майже ніколи не мав прямого стосунку до «русского мира», був радше «русской дачей» чи «русской базой». Брехня породжує пристосуванство, але зупиняє розвиток. Кремль, схоже, відібрав майбутнє в усіх кримчан – і у кримських татар, батьківщину яких поступово руйнує, і в українців, частину держави яких він зухвало присвоїв, і навіть у етнічних росіян, для яких створено ілюзію, що після навали вони почали «жити у Росії».

А Росія – вона за Керченською протокою. Окупований Крим – зловісна карикатура навіть на цю, спаплюжену Росію.

Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, опубліковано у виданні Радіо Свобода


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]