Генпрокурор Венедиктова не знає законів України - пропонує доводити в суді свою невинуватість попри Статтю 62 Конституції

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Дуже дивне звернення вчора опублікувала генпрокурорша Ірина Венедіктова з роз’ясненням щодо процедури повідомлення про підозру Порошенку. В ньому вона фактично виявила абсолютне незнання основного Закону України Конституції заявивши що підозрюваний повинен "... доводити в суді свою невинуватість". 

Конституція України, Стаття 62: каже: 

"Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов 'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину." 

Звернення  Венедиктової було опубліковане пресслужбою Офісу Генпрокурора у Facebook та на офіційному сайті ОГПУ, що  свідчить про те що й там не знають про те що існує Конституція України. Приводимо пряму мову Венедиктової:

"Щодо сьогоднішнього допиту підозрюваного, повідомляю - сьогодні він не відбувся, у зв’язку із заявленим клопотанням сторони захисту про його перенесення на наступний день. Сторона захисту просить поєднати допит та обрання запобіжного заходу в один день. Слідство не бачить в цьому перешкод", - зазначила вона у відеозверненні.

Венедіктова повідомила, що судове засідання щодо обрання запобіжного заходу також відбудеться, 1 липня.

Генпрокурор також відмітила, що вперше за роки незалежності України "створюється прецедент, який руйнує касту недоторканних".

"Пропоную п’ятому Президенту України продемонструвати співгромадянам власним прикладом повагу до Закону, до створених правоохоронних органів та реформованих судів, та скористатись правом на захист у спосіб передбачений законом і доводити в суді свою невинуватість", - заявила Венедіктова.

Крім того, очільниця Офісу генпрокурора прокоментувала відкриті провадження проти Петра Порошенка і наголосила, що "ніяких помилок немає".

"Щодо так званої фальсифікації постанови генеральним прокурором. Роз’яснюю, що 10 червня 2020 року мною було підписано: повідомлення про підозру, постанову, якою доручено повідомити про підозру, доручення повідомити про підозру",- відмітила вона.

Венедіктова зауважила, що в повідомленні про підозру є посилання на ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України. В постанові, якою було доручено повідомити про підозру, зазначено, окрім перелічених статей, також і статті 109, 367 та 382 КК України. В дорученні зазначені ст. 367 ст. ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426-1 КК України.

"Помилки немає! Оскільки постанова в описовій частині містить посилання на всі статті за якими кримінальне провадження розслідувалось, у тому числі і закриті, а доручення містило кваліфікацію за конкретним епізодом, у якому винесено повідомлення про підозру", - додала генпрокурор.

Раніше 30 червня адвокат Петра Порошенка Ігор Головань заявив, що 30 червня допиту в Державному бюро розслідувань не буде.

"Відповідаю на питання журналістів про те, чи збирається Петро Порошенко приходити на допит до ДБР 30 червня 2020 р. П’ятий президент України викликів на допит у передбаченому законом порядку не отримував. “Відосики”, оголошення на сайтах і парканах ми не сприймали і не сприйматимемо. Тому 30 червня допиту не буде", - написав він. 

29 червня адвокат Порошенка заявив, що генпрокурор сфальсифікувала постанову про вручення підозри. За словами Голованя, генпрокурор та її підлеглі спочатку доводили, що така постанова не потрібна, але потім постанова з’явилась у матеріалах справи.

Також повідомлялося, що Печерський райсуд Києва відклав до 1 липня розгляд клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання Петру Порошенку. Офіс генпрокурора звинувачує Порошенка у тому, що він схилив голову Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка до незаконного призначення на посаду заступника голови СЗР Сергія Семочка.

Нагадаємо, що Венедиктова  у 2016−2017 роках претендувала на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, але не пройшла конкурс — отримала менший, ніж мінімально допустимий бал за результатами іспиту.

Зазначимо, що презумпція невинуватості − це базовий правовий принцип кримінального права. Тільки в людожерських країнах підозрюваний зобов'язаний доводити свою невинуватість. В цивілізованих країнах − особа нічого не зобов'язана і вважається невинуватою, аж допоки органами слідства і прокуратури не доведено вину в суді, а вирок суду не вступив в законну силу.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]