Генпрокурор Венедиктова не знає законів України - пропонує доводити в суді свою невинуватість попри Статтю 62 Конституції

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Дуже дивне звернення вчора опублікувала генпрокурорша Ірина Венедіктова з роз’ясненням щодо процедури повідомлення про підозру Порошенку. В ньому вона фактично виявила абсолютне незнання основного Закону України Конституції заявивши що підозрюваний повинен "... доводити в суді свою невинуватість". 

Конституція України, Стаття 62: каже: 

"Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов 'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину." 

Звернення  Венедиктової було опубліковане пресслужбою Офісу Генпрокурора у Facebook та на офіційному сайті ОГПУ, що  свідчить про те що й там не знають про те що існує Конституція України. Приводимо пряму мову Венедиктової:

"Щодо сьогоднішнього допиту підозрюваного, повідомляю - сьогодні він не відбувся, у зв’язку із заявленим клопотанням сторони захисту про його перенесення на наступний день. Сторона захисту просить поєднати допит та обрання запобіжного заходу в один день. Слідство не бачить в цьому перешкод", - зазначила вона у відеозверненні.

Венедіктова повідомила, що судове засідання щодо обрання запобіжного заходу також відбудеться, 1 липня.

Генпрокурор також відмітила, що вперше за роки незалежності України "створюється прецедент, який руйнує касту недоторканних".

"Пропоную п’ятому Президенту України продемонструвати співгромадянам власним прикладом повагу до Закону, до створених правоохоронних органів та реформованих судів, та скористатись правом на захист у спосіб передбачений законом і доводити в суді свою невинуватість", - заявила Венедіктова.

Крім того, очільниця Офісу генпрокурора прокоментувала відкриті провадження проти Петра Порошенка і наголосила, що "ніяких помилок немає".

"Щодо так званої фальсифікації постанови генеральним прокурором. Роз’яснюю, що 10 червня 2020 року мною було підписано: повідомлення про підозру, постанову, якою доручено повідомити про підозру, доручення повідомити про підозру",- відмітила вона.

Венедіктова зауважила, що в повідомленні про підозру є посилання на ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України. В постанові, якою було доручено повідомити про підозру, зазначено, окрім перелічених статей, також і статті 109, 367 та 382 КК України. В дорученні зазначені ст. 367 ст. ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426-1 КК України.

"Помилки немає! Оскільки постанова в описовій частині містить посилання на всі статті за якими кримінальне провадження розслідувалось, у тому числі і закриті, а доручення містило кваліфікацію за конкретним епізодом, у якому винесено повідомлення про підозру", - додала генпрокурор.

Раніше 30 червня адвокат Петра Порошенка Ігор Головань заявив, що 30 червня допиту в Державному бюро розслідувань не буде.

"Відповідаю на питання журналістів про те, чи збирається Петро Порошенко приходити на допит до ДБР 30 червня 2020 р. П’ятий президент України викликів на допит у передбаченому законом порядку не отримував. “Відосики”, оголошення на сайтах і парканах ми не сприймали і не сприйматимемо. Тому 30 червня допиту не буде", - написав він. 

29 червня адвокат Порошенка заявив, що генпрокурор сфальсифікувала постанову про вручення підозри. За словами Голованя, генпрокурор та її підлеглі спочатку доводили, що така постанова не потрібна, але потім постанова з’явилась у матеріалах справи.

Також повідомлялося, що Печерський райсуд Києва відклав до 1 липня розгляд клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання Петру Порошенку. Офіс генпрокурора звинувачує Порошенка у тому, що він схилив голову Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка до незаконного призначення на посаду заступника голови СЗР Сергія Семочка.

Нагадаємо, що Венедиктова  у 2016−2017 роках претендувала на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, але не пройшла конкурс — отримала менший, ніж мінімально допустимий бал за результатами іспиту.

Зазначимо, що презумпція невинуватості − це базовий правовий принцип кримінального права. Тільки в людожерських країнах підозрюваний зобов'язаний доводити свою невинуватість. В цивілізованих країнах − особа нічого не зобов'язана і вважається невинуватою, аж допоки органами слідства і прокуратури не доведено вину в суді, а вирок суду не вступив в законну силу.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com